Naga MarketsGigant zbiórek społecznościowych – amerykański serwis Indiegogo – ogłosił rozszerzenie swojej oferty o możliwość przeprowadzania Initial Coin Offerings. Pierwsze ICO właśnie ma miejsce na platformie. Luksusowy hotel mający siedzibę w Aspen szuka inwestorów chcących mieć udziały w funduszu nieruchomościowym. Token pojawił się na Indiegogo pod nazwą Aspen Coin.

Tokenizacja crowdfundingu

Crowdfunding, czyli społecznościowe pozyskiwanie funduszy, to inicjatywa ciesząca się dużą popularnością już od dobrych kilku lat. W Polsce również jest to popularna metoda promocji i zdobywania kapitału, służy do tego serwis PolakPotrafi.

Indiegogo to według strony crowdfunding.com trzeci największy serwis do organizowania zbiórek, zaraz po GoFundMe i Kickstarterze. Strona założona w San Francisco w 2008 roku na przestrzeni dekady pozwoliła na zebranie funduszy o łącznej wysokości przekraczającej miliard dolarów. Teraz serwis przechodzi rewolucję i pozwala na przeprowadzanie ICO na swojej platformie.

“Zawsze staraliśmy się wspierać innowacje i zapewniać naszym użytkownikom dostęp do najbardziej nowatorskich i interesujących produktów oraz pomysłów z całego świata. Wraz z trwającą rewolucją blockchain, jesteśmy podekscytowani zmieniającym świat wpływem i potencjałem tokenów” – skomentowała Slava Rubin, współzałożycielka Indiegogo.

Aspen Coin

Pierwszym tokenem dostępnym w serwisie jest Aspen Coin. Został on wyemitowany przez St. Regis Aspen Resort – luksusowy hotel położony w Colorado. Aspen to resort uwielbiany przez miłośników sportów zimowych, ale należy on do droższych miejsc do odwiedzenia w Stanach Zjednoczonych.

W zakupie tokenów mogą brać udział wyłącznie akredytowani inwestorzy. Token reprezentuje udziały w funduszu reprezentującym inwestycję w nieruchomość (REIT) utworzonym wyłącznie do przechowywania udziałów w St. Regis Aspen o łącznej wartości 18 mln USD.

Tokeny Aspen Coin można kupować za pomocą dolara, Bitcoinów i Ethereum. Są one stworzone w oparciu o sieć ERC-20, czyli można je przechowywać na dowolnym portfelu Ethereum. Jednak wskutek przepisów w USA, można nimi handlować jedynie za pomocą zarejestrowanego przez SEC systemu alternatywnego handlu (ATS) prowadzonego przez Templum Markets – brokera współpracującego z Indiegogo w kwestii ICO.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here