Naga MarketsW testach odwiert Moftinu-1008 w Rumunii uzyskał przepływ 4 mln standardowych stóp sześciennych dziennie (MMscf/d) (około 667 boe/d), podał Serinus Energy. Zgodnie z wcześniejszą informacją, odwiert Moftinu-1008 został wykonany na głębokość 1 000 metrów.

“Odwiert, wedle wskazań danych z pomiarów otworowych, obejmuje cztery poziomy nasycone gazem, tj. piaskowce A1, A2, A3 oraz B1. Wszystkie cztery warstwy zostały poddane perforacji i uzbrojone. Spółka podjęła też decyzję o przeprowadzeniu testów przepływu dla piaskowców z warstw A2 i A3 – oddzielnego dla każdej strefy, jak i przepływu wspólnego” – czytamy w komunikacie.

Te artykuły również Cię zainteresują
Odwiert oczekuje obecnie na podłączenie, bowiem rurociąg do zakładu przetwarzania gazu Moftinu został ukończony, ale wymaga przeprowadzenia finalnych testów ciśnienia, podano także.

O rozpoczęciu realizacji odwiertu Moftinu-1008 w Rumunii Serinus informował w połowie stycznia br.

Serinus to międzynarodowa spółka prowadząca poszukiwania ropy naftowej i gazu. Posiada zdywersyfikowane portfolio projektów w Tunezji i Rumunii. Spółka jest notowana na GPW od 2010 r.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here