Naga MarketsSerinus Energy warunkowo pozyskał 21 mln USD z oferty przeprowadzonej w trybie przyspieszonej budowy księgi popytu (ABB) z redukcją zapisów 787 936 852 akcji oferowanych i akcji w subskrypcji w cenie 0,02 GBP za nową akcję zwykłą, podała spółka.

Serinus buduje księgę popytu

“Osoby zarządzające – Jeffrey Auld, Andrew Fairclough i Eleanor Barker złożyli zapisy na akcje w subskrypcji w cenie oferty” – czytamy komunikacie.

Te artykuły również Cię zainteresują
Serinus planuje dziś skierować do akcjonariuszy memorandum informacyjne ze wskazaniem przesłanek i uzasadnieniem oferty i subskrypcji wraz z zawiadomieniem o walnym zgromadzeniu, które odbędzie się w dniu 15 grudnia o godz. 10:00 (czasu londyńskiego).

“Oferta i subskrypcja będą ważne między innymi pod warunkiem podjęcia uchwał walnego zgromadzenia oraz pod warunkiem dopuszczenia nowych akcji zwykłych do obrotu na AIM. Obrót nowymi akcjami zwykłymi ma się rozpocząć w dniu 17 grudnia 2020 r. o godz. 8:00 (czasu londyńskiego)” – czytamy dalej.

Po dopuszczeniu łączna liczba akcji zwykłych oraz praw głosu w spółce wyniesie 1 027 735 227. Spółka nie posiada obecnie akcji własnych, podano także.

Serinus Energy podał wczoraj, że przeprowadzi ofertę plasowania akcji o wartości ok. 20 mln USD w drodze przyspieszonej budowy księgi popytu po cenie 0,02 GBP za sztukę. Wpływy z oferty zostaną przeznaczone na poczet planowanego umorzenia zadłużenia zamiennego wobec Europejskiego Banku Odbudowy i Rozwoju (EBOR) oraz na sfinansowanie kosztów instalacji pierwszych pomp w ramach programu rekonstrukcji odwiertów na złożu Sabria w Tunezji

Serinus to międzynarodowa spółka prowadząca poszukiwania ropy naftowej i gazu. Posiada zdywersyfikowane portfolio projektów w Tunezji i Rumunii. Spółka jest notowana na GPW od 2010 r.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here