Naga MarketsSerinus Energy najsilniejszą spółką w indeksie sWIG80Pierwsze godziny handlu za Oceanem zapowiadały kontynuację wzrostów, jednak gdy w mediach pojawiła się nieoficjalna informacja o planach podniesienia podatku od zysków kapitałowych z poziomu 20% do 39,6% dla osób zarabiających powyżej 1 mln USD, rynek zareagował gwałtowną wyprzedażą aktywów, choć skala spadków ostatecznie nie była duża – indeksy S&P 500 i Nasdaq zakończyły dzień z niecałą 1%-ową korektą, a dziś kontrakty wskazują na neutralne otwarcie.

Serinus zyskał wczoraj prawie 14 procent, krajowe indeksy zakończyły wczoraj serię spadków

Oficjalne informacje na temat podatku Prezydent Joe Biden ma ogłosić w przyszłym tygodniu. Sezon wynikowy trwa, do największych amerykańskich spółek, które dziś opublikują raport za ubiegły kwartał zaliczymy Honeywell i American Express. Wczoraj odbyło się posiedzenie EBC, bank nie zmienił swojej polityki, a zwiększone tempo skupu aktywów będzie kontynuowane w najbliższych miesiącach.

Te artykuły również Cię zainteresują
Krajowe indeksy zakończyły wczoraj serię spadków, tym samym z 1-dniowym opóźnieniem dostosowały się do zachodnich rynków. Dziś wzrosty mogą wyhamować ze względu na ryzyko zwiększenia podatku, które pojawiło się nad Wall Street. Wczoraj wśród blue chipów swoją rażącą słabość kontynuował Mercator Medical (-9,4%), słabszą sesję odnotowało też Orange (-2,5%) po wcześniejszej publikacji wyników finansowych.

Liderem w zestawieniu było Allegro (+3,4%), które ruszyło na północ po podwójnej próbie wyznaczenia w tym tygodniu lokalnego dołka na poziomie ok. 54 zł. W indeksie mWIG40 liderem był Kernel (+6,5%), spółka w III kw. roku obrotowego 2020/21 sprzedała 372 tony oleju, co oznacza spadek o 2% r/r. Po mocnym spadku odbił Biomed-Lublin, który przed wczorajszą sesją opublikował powiadomienie o nabyciu akcji przez „insiderów”. Na przeciwległym biegunie w indeksie znalazło się Echo (-3,2%) – spółka sfinalizowała przejęcie pakietu 66% akcji Archicomu.

WIG w układzie dziennym

W indeksie sWIG80 najmocniej zyskiwały walory Serinusa (+13,9%), Industrial Milk Company (+9,7%) i TIM (+7,7%), największy spadek zaliczyły akcje Sanoka (-7,4%). Z pozostałych informacji: 1. CD Projekt opublikował wyniki zgodne z szacunkami, jednak sprzedaż gry „Cyberpunk 2077” była niższa o milion kopii w stosunku do konsensusu zakładającego sprzedaż 14,7 mln sztuk. Zarząd spółki rekomenduje wypłatę 5zł dywidendy na akcję. 2. Ciech prognozuje 700-735 mln zł znormalizowanej EBITDA w 2021 r., co oznaczać będzie wzrost o 20-25% r/r. 3. MLP Group planuje emisję do 1,653 mln akcji.

Autor: Adam Dudoń

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: cena dolara | usd prognoza | gbp online | blik co to jest | akcje pkn |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here