Naga MarketsWedług różnych doniesień Sequoia Capital będąca jedną z najbardziej agresywnie działających w sektorze kryptowalut amerykańską spółką Venture Capital, zaangażowana jest w rozmowy z giełdami kryptowalut na całym świecie dotyczące finansowania ich działalności. Jak donoszą chińskie media, w ostatnim czasie firma miała przeprowadzić 400-milionową rundę finansowania pekińskiej firmy Bitmain Technologies Ltd. zwiększając wycenę przedsiębiorstwa do 12 miliardów dolarów.


Bitmain to założona w 2013 roku firma zajmująca się projektowaniem i sprzedażą koparek do wydobywania BTC w oparciu o technologię układów scalonych (ASIC). Posiada biura w Amsterdamie, Hongkongu, Tel Awiwie, Qingdao, Chengdu, Szanghaju i Shenzhen.

Media donoszą także, że Bitmain planuje złożyć wniosek o pierwszą ofertę publiczną (IPO) w Hongkongu we wrześniu i oczekuje, że do końca tego roku jego kapitalizacja wyniesie od 30 mld USD do 40 mld USD.

Zobacz również: Czym jest IPO? Czym jest ICO? Podobieństwa i różnice

Jihan Wu, współzałożyciel firmy Bitmain, powiedział w wywiadzie dla chińskich mediów, że jego firma w ciągu kilku najbliższych lat rozszerzy ofertę koparek do wydobywania BTC. Jest to konieczne aby utrzymać przewagę konkurencyjną. Firma wypuści również mikroprocesory oparte na sztucznej inteligencji.

Biorąc pod uwagę działania konkurencyjnych firm dojść można do wniosku, że planowane IPO Bitmain jest następstwem oferty Canaan Inc, drugiego co do wielkości chińskiego producenta koparek BTC, która została wprowadzona na giełdę w Hongkongu w maju br. W latach 2015-2017, kiedy wydobycie BTC osiągnęło swój szczyt, Canaan odnotował 28-krotny wzrost przychodów i 43-krotny wzrost zysku brutto.


Przegląd wydarzeń i analiz ze świata kryptowalut powstaje przy współpracy z LUNO, globalną platformą walutową dzięki której kupowanie i przechowywanie cyfrowych walut, takich jak Bitcoin i Ethereum, jest bezpieczne i łatwe. Zapoznaj się z ofertą LUNO i już teraz rozpocznij handel na BTC i ETH!Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułDanske Bank: Krótka pozycja na EUR/NOK przed decyzją banku centralnego
Następny artykułUK: Dobra sytuacja na rynku pracy, spada średnie wynagrodzenie
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here