Naga MarketsSpadek kursu dolara faworyzuje blockchain i kryptowaluty, uważa szef RippleZwolennicy kryptowalut od dawna wskazywali na liczne wady walut fiducjarnych, a ostatnia deprecjacja dolara przywróciła dyskusje w tym temacie. Obecny niepewny świat wstrząśnięty globalnym kryzysem zdrowotnym i zaostrzeniami geopolitycznymi sprawił, że bardziej niż kiedykolwiek wcześniej rozmawia się nt. zastosowania wirtualnych walut w głównym nurcie systemu finansowego. Dyrektor generalny Ripple, Brad Garlinghouse twierdzi, że blockchain oferuje globalnym rządom poważną alternatywę dla coraz bardziej napiętego systemu finansowego.

  • Tempo rozwoju walut cyfrowych u progu lat dwudziestych XXI wieku było kwestią malejącego zaufania do systemu finansowego
  • Populacje na całym świecie nadal tracą zaufanie do walut fiducjarnych
  • Rynek kryptowalut wzrósł o 80%, podczas gdy USD spadł o 3% od początku 2020 roku

Garlinghouse: rządy poważnie traktują blockchain. Kryptowaluty to efekt spadku zaufania

CEO Ripple, Brad Garlinghouse
CEO Ripple, Brad Garlinghouse

W tweecie opublikowanym 3 sierpnia dyrektor generalny Ripple, Brad Garlinghouse, odniósł się do artykułu Bloomberga, w którym przeanalizowano gamę potencjalnych alternatyw dla dolara jako światowej waluty rezerwowej. Artykuł dotyczył złota, kilku głównych walut fiducjarnych – jena, juana i euro, a zakończył się kryptowalutami.

Te artykuły również Cię zainteresują
Większość rządów poważnie traktuje blockchain. Tempo rozwoju walut cyfrowych u progu lat dwudziestych XXI wieku było kwestią malejącego zaufania do systemu finansowego – powiedział Garlinghouse.

Populacje na całym świecie nadal tracą zaufanie do walut fiducjarnych i jak widzimy w przypadku USD decydują się na większą dywersyfikację – przekonywał.

Jego argumenty są podobne do Toma Lee z Fundstrat, który niedawno oznajmił w wywiadzie dla Bloomberga, że „w tradycyjnym systemie finansowym zaufanie naprawdę się łamie. Im mniej zaufania do dolara, tym będzie potrzeba więcej alternatyw”.

Na tle przewrotów gospodarczych oraz napięć w globalnym handlu i inwestycjach Garlinghouse argumentował, że wewnętrzne korzyści kryptowalut są teraz bardziej widoczne niż kiedykolwiek wcześniej.

Rok temu wielu potępiało kryptowaluty uznając je za oszustwo, a teraz większość rządów poważnie traktuje blockchain. Rozwiązuje on liczne problemy, które wcześniej uważano za BARDZO trudne do rozwikłania. Kryptowaluty wzrosły o 80%, podczas gdy USD spadł o 3% od początku roku – dodał.

W jego ocenie rozwój cyfrowej waluty banku centralnego w Chinach jest kluczowym przykładem rosnącej potęgi i zwrotu w kierunku innowacyjnych technologii.

Dolar (USD) silnie przeceniony, ale nie powiedział ostatniego słowa

Kryzys gospodarczy COVID-19 zaczął się od gwałtownej aprecjacji dolara amerykańskiego, a inwestorzy wcześnie uciekali do ulubionego „schronienia”, co spowodowało jego wzrost o 9%. Jednak ten znajomy wzorzec został obalony w miarę trwania kryzysu. Lipiec był najgorszym miesiącem dla dolara od dekady.

Jak zauważa Garlinghouse, niemal wszyscy analitycy zgadzają się, że jest mało prawdopodobne, aby nastąpił natychmiastowy upadek hegemonii dolara.

Pozycja dolara jako kręgosłupa globalnej infrastruktury finansowej nie zniknie w najbliższym czasie na rzecz złota, juana, kryptowalut czy innych aktywów. Jednak czy jego pozycja jest osłabiona? Zdecydowanie tak – napisał Garlinghouse.

Chwiejna reakcja Stanów Zjednoczonych na kryzys zdrowia publicznego i wewnętrzne polaryzacje polityczne prawdopodobnie przyczyniły się do dalszej deprecjacji USD, a inwestorzy na amerykańskim rynku obligacji wydają się wyceniać rozczarowujące ożywienie gospodarcze w kraju.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.
Kurs dolara (DXY) na interwale tygodniowym, tradingview
Kurs dolara (DXY) na interwale tygodniowym, tradingview

Zobacz również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here