Naga MarketsLogo-Credit-AgricoleW swojej najnowszej rekomendacji Credit Agricole porusza przyćmiony lekko przez ostatnie wydarzenia w Grecji temat programu QE w Europie. Co to oznacza dla EUR/USD?


Apetyt na ryzyko w godzinach sesji azjatyckiej wydawał się umiarkowany – ocenia bank – głównie z powodu zawartej w nocy ugody pomiędzy Atenami a ich wierzycielami. Jeśli nadal pozostały jakieś obawy na rynku związane z ewentualnym Grexitem powinny być one stłumione, a z biegiem czasu zanikną zupełnie.

EUR przez ostatnie godziny znajdowało się pod presją. Wygląda na to, że uwaga inwestorów z powrotem skupiła się na polityce monetarnej Europy. Credit Agricole jest zdania, że w związku z zakończeniem pewnego etapu w greckiej tragikomedii, głównym punktem zainteresowania rynku pozostaną ogłoszenia EBC w sprawie europejskiej polityki monetarnej oraz konferencje prasowe członków Banku. Co więcej, bank stwierdza, że prawdopodobnie ponownie usłyszymy Draghiego, zapewniającego wszystkich o nieprzerwanym działaniu programu bez względu na europejskie czynniki makroekonomiczne. To coś zupełnie odwrotnego, niż w przypadku FED, który zdaje się przestrzega scenariusza zakładającego pierwszą, wrześniową podwyżkę stóp procentowych.

Credit Agricole pozostaje niedźwiedzio nastawiony do EUR/USD. Bank zapewnia, że kolejne formujące się szczyty będą przez niego sprzedawane.
Credit Agricole pozostaje niedźwiedzio nastawiony do EUR/USD. Bank zapewnia, że kolejne formujące się szczyty będą przez niego sprzedawane.

Credit Agricole podsumowując dzisiejszą rekomendację, zapewnia że nadal zamierza pozostać po krótkiej stronie EUR/USD i każdy formujący się szczyt będzie sprzedawany przez bank.

Więcej rekomendacji oraz informacji na temat pozycji dużych graczy można znaleźć na stronie eFXplus.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here