Naga MarketsNapięcia między Włochami a UE wzrosły wczoraj, co spowodowało również wzrost rentowności obligacji rządowych Włoch. Bruksela krytycznie odnosiła się do niechęci rządu włoskiego do ograniczenia poziomu zadłużenia, co może doprowadzić do ukarania administracji w Rzymie grzywną w wysokości 3 miliardów euro. Wiadomości wywołały obawy na włoskim rynku długu, a ponieważ włoskie banki są bardzo narażone na krajowy rynek długu, one również znalazły się pod presją. Matteo Salvini, wicepremier Włoch, jest zdecydowany przeciwstawić się unijnym regułom fiskalnym i pogłębiając deficyt zadłużyć się, starając się pobudzić wzrost gospodarczy. Włoska gospodarka niedawno wyszła z recesji, a Salvini chce utrzymać ją w ruchu. Jest on także liderem Partii Lega, która w weekend uzyskała ogromną część głosów w wyborach europejskich, co prawdopodobnie wzmocni jego stanowisko wobec Brukseli. Partia Lega jest krytyczna wobec UE i nie chce by Włochy podzieliły los Grecji.

Negocjacje handlowe między USA i Chinami trwają nadal, co przyczyniło się również do wczorajszych spadków. Prezydent Trump twierdził, że USA nie są gotowe do zawarcia porozumienia z Chinami i uważa, że delegacja pekińska powinna zaakceptować przedłożoną ofertę, zamiast wycofywać się z wcześniejszych obietnic i próbować renegocjować warunki. Trump przypomniał Chinom, że taryfy mogą „znacznie” wzrosnąć. Akcje amerykańskie spadły zeszłej nocy. Rentowność 10-letnich amerykańskich obligacji rządowych spadła do poziomu ostatnio obserwowanego we wrześniu 2017 r.

Rynki akcji w Azji straciły na wartości, ponieważ negatywne nastroje na Wall Street dotarły też na Daleki Wschód. Saga Huawei trwa, ponieważ firma składa „wniosek o wydanie wyroku zbiorowego”.

Dolar amerykański notował wczoraj pozytywny dzień, czemu sprzyjały solidne wyniki gospodarcze. Miesięcznie, według raportu Case Schillera, ceny domów wzrosły o 0,7% w marcu i przekroczyły prognozę 0,5%. Wskaźnik klimatu konsumenckiego Conference Board wyniósł 134,1 i był to znaczny postęp w porównaniu z kwietniowym odczytem 129,2. Dolar nie miał zbyt dużej konkurencji wczoraj, ponieważ nie było żadnych istotnych aktualizacji ekonomicznych z Europy i wydaje się, że szerszy trend wzrostowy pozostaje nienaruszony.

Złoto i srebro straciły na wartości z powodu silniejszego dolara. Odwrotna zależność między metalami a dolarem amerykańskim ciążyła na nastrojach. Złoto poniosło niewielkie straty, podczas gdy srebro do nowego pięciomiesięcznego minimum.

Francuski CPI zostanie opublikowany o 8:45 rano, a ekonomiści spodziewają się odczytu na poziomie 1,2%, co byłoby spadkiem w stosunku do 1,5% zarejestrowanego w kwietniu. Kwartalna aktualizacja PKB zostanie ogłoszona w tym samym czasie, a szacunki wynoszą 0,3%. Niemieckie bezrobocie zostanie opublikowane o 9:55 rano, a jego stopa ma utrzymać się na stałym poziomie 4,9%. Bank of Canada (BoC) ogłosi decyzję o stopach procentowych o 16:00, a inwestorzy oczekują, że bank utrzyma je na poziomie 1,75%. W marcu BoC ostrzegł, że globalna gospodarka się ochładza, a wzrost w pierwszej połowie 2019 r. będzie prawdopodobnie wolniejszy niż przewidywano w styczniu. Niedawno widzieliśmy przyzwoite dane dotyczące sprzedaży detalicznej i dane dotyczące zatrudnienia z Kanady, co może skłonić bank do bardziej neutralnego języka.

Sponsorem codziennych analiz rynkowych jest CMC Markets

EURUSD – kurs spada od początku stycznia i jeżeli negatywna tendencja będzie kontynuowana, wówczas kurs może dotrzeć do poziomu 1,1000. Opór znajduje się przy 1,1322.

GBPUSD – kurs spadał od połowy marca i jeżeli niedźwiedzi sentyment utrzyma się, możliwe jest dotarcie do wsparcia przy 1,2600. 200-dniowa MA na poziomie 1,2956 będzie stanowić opór.

EURGBP –  notowania odbiły w ciągu ostatnich dwóch tygodni, a przełamanie powyżej 0,8800 może poprowadzić kurs na 0,8939. Spadki mogą z kolei skierować notowania na 50-dniową MA przy 0,8645.

USDJPY – dopóki znajdujemy się poniżej 100-dniowej MA przy 110,55, perspektywa pozostaje niedźwiedzia, a wsparcie znajduje się w okolicy poziomu 108,50. Wzrosty mogą doprowadzić kurs do 112,00.

FTSE 100 – oczekiwany spadek na otwarcie o 35 punktów do 7,233.

DAX – oczekiwany spadek na otwarcie o 87 punktów do 11,940.

CAC 40 – oczekiwany spadek na otwarcie o 55 punktów do 5,257.

Sentyment rynkowy CMC Markets:

Germany30  –  przewaga Klientów utrzymujących pozycje długie (56%), bez zmian względem poprzedniego dnia. Pod względem wartości pozycje długie również stanowią większość (53%) choć widoczna jest tendencja spadkowa – względem dnia poprzedniego wartość pozycji długich spadła o 2 punkty procentowe

Złoto – zdecydowana przewaga pozycji długich – 77% Klientów utrzymuje pozycje na wzrost. Stanowią one 70% wartości wszystkich otwartych pozycji, przyrost o 3 punkty procentowe względem końca poprzedniego dnia.

EUR/USD –  w dalszym ciągu utrzymują się wyraźne oczekiwania wzrostowe – 62% Klientów posiada pozycje długiem, które stanowią 69% wartości wszystkich utrzymywanych na tej parze walutowej pozycji.

Sentyment rynkowy CMC Markets

Prezentowany materiał służy wyłącznie celom informacyjnym i nie ma na celu udzielania porad handlowych lub inwestycyjnych. Zastrzegamy sobie prawo do zmiany jakichkolwiek informacji zawartych w niniejszym materiale w dowolnym momencie, w przypadku wystąpienia błędu. CMC Markets nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek straty, które można ponieść, bezpośrednio lub pośrednio, wynikające z inwestycji opartych na jakichkolwiek informacjach tutaj zawartych.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here