Conotoxia

Sentiment Index

Sentiment Index oparty jest na informacji o przepływie transakcji i ma na celu pokazanie stosunku długich i krótkich pozycji otwartych na różnych instrumentach na Szwajcarskim Rynku SWFX. Jest aktualizowany co 30 minut.

[vc_raw_js]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[/vc_raw_js]

Indeks Sentymentu SWFX może być wartościowym narzędziem dla handlu intraday. Publikacja indeksu sentymentu jest częścią misji rynku SWFX, potwierdzając transparentność i niezależność rynku. Indeks bazuje na strumieniu transakcji i jest zbudowany tak, aby pokazać stosunek pozycji długich i krótkich na najpopularniejszych walutach i parach walutowych, skonsolidowanych przez konsumentów i dostawców płynności.

Konsumenci płynności są reprezentowani przez klientów indywidulanych, brokerów, firmy inwestycyjne oraz fundusze hedgingowe. Stosunek w sentymencie dla tej grupy jest procentem długich lub krótkich pozycji w puli otwartych pozycji, zrealizowanych przez konsumentów płynności. Indeks bierze również pod uwagę płynność od indywidualnych zleceń bid i offer, nawet jeżeli nie są dostarczane regularnie.

Dostawcy płynności są uczestnikami rynku SWFX, reprezentowanymi przez inne scentralizowane rynki i grupę banków, które bezustannie dostarczają ceny ask i bid na rynek. Stosunek w sentymencie dla tej grupy jest przeciwny w stosunku do konsumentów płynności, ponieważ dla każdej pozycji zrealizowanej poprzez SWFX, istnieją dwie równe transakcje over-the-counter.

Indeks odzwierciedla dystrybucje przy obecnych warunkach rynkowych i jest uaktualniany co 30 minut.