Naga Marketschińska świątyniaStartup powiązany z Alibabą, SenseTime, współpracuje z jednostką badawczą ds. cyfrowej waluty Ludowego Banku Chin (PBoC), co ma pomóc kontynuować rozwój juana w wersji cyfrowej.

  • Startup powiązany z Alibabą weźmie udział w pracach związanych z cyfrowym juanem, które prowadzi Ludowy Bank Chin.
  • Działania władz Chin dot. cyfrowego juana przyspieszyły w związku z epidemią.

SenseTime wspiera prace dot. cyfrowego juana

SenseTime nawiązało współpracę z Instytutem Badań Cyfrowej Waluty Ludowego Banku Chin (PBoC), aby zapewnić naukowcom swoją wiedzę ekspercką w zakresie sztucznej inteligencji (AI).

Te artykuły również Cię zainteresują
SenseTime to startup z rynku AI wyceniany na ponad 7,5 miliarda dolarów. Będzie teraz współpracować z PBoC w celu poprawy kontroli ryzyka i możliwości operacyjnych w instytucjach finansowych. O sprawie informuje lokalna agencja informacyjna South China Morning Post.

SenseTime jest wspierane przez Alibabę, która to firma w 2018 r. zainwestowała w projekt kwotę w wysokości 600 mln USD.

Zgodnie z oświadczeniem SenseTime z 27 kwietnia, startup i Instytut Cyfrowej Waluty utworzą wspólny dział badawczy, aby przyspieszyć adopcję AI w finansach.

Obie strony wspólnie ustanowią organ ds. badań i innowacji, stworzą scenariusze zastosowań, wspólnie opracują aplikacje AI w finansach i przyspieszą rozwój badań nad innowacjami AI w dziedzinie finansów – czytamy w dokumencie.

Cyfrowy juan

Chiny przyspieszają swoje prace nad cyfrowym juanem w związku z kryzysem COVID-19.

Chiński juan cyfrowy jest dziś testowany w czterech miastach: Shenzhen, Xiongan, Chengdu i Suzhou. Amerykańscy giganci przemysłu spożywczego, Starbucks i McDonald’s, podobno wspierają płatności w juanie w Xiong’an, jednej z czterech lokalizacji programu pilotażowego. Według lokalnych raportów, chiński juan ma pojawić się na rynku już w maju 2020 roku.

Autor poleca też:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here