Naga MarketsZaskakujące wieści z USA. Nowa senator jest zwolenniczką kryptowalut i ma nadzieję, że „wniesie [temat] bitcoina do ogólnokrajowej debaty”.

  • Nowa senator USA deklaruje, że będzie promowała BTC w amerykańskich mediach i w sferze polityki.
  • Sama kupiła pierwsze kryptowaluty w 2013 r., ponoć za namową zięcia.

Probitcoinowa senator USA

W wywiadzie udzielonym stacji ABC News, w programie GMA3: What You Need To Know, senator-elekt Cynthia Lummis przyznała, że ​​„ma nadzieję wprowadzić [temat] bitcoina do ogólnokrajowej debaty.”

Te artykuły również Cię zainteresują
Video, będące fragmentem całego wywiadu, zyskało dużą popularność na Twitterze. Słychać w nim, że senator reprezentująca Wyoming jest zwolenniczką BTC. Widzi w kryptowalucie safe haven.

Jestem byłym skarbnikiem stanu i inwestowałam stałe fundusze naszego stanu, więc zawsze szukałem dobrego miejsca na przechowywanie wartości – powiedziała

Jej zdaniem bitcoin jest czymś idealnym pod tym kątem, a to dlatego, że podaż „naszej własnej waluty rośnie”, a jego nie

Wydobędzie się 21 milionów bitcoinów i to wszystko, to ograniczona podaż. Jestem więc przekonana, że przez długi czas będzie to coś ważnego pod względem wartości – stwierdziła.

W czasie wywiadu pojawił się temat wykorzystywania BTC w działaniach przestępców. Senator zlekceważyła jednak tę kwestię.

Zakup BTC w 2013 r.

Sama Lummis po raz pierwszy kupiła kryptowalutę w 2013 r. Namówił ją do tego jej zięć, Will Cole z Unchained Capital.

W Kongresie zasiada też np. polityk z Florydy, Darren Soto. Także on jest zwolennikiem kryptowalut i proponował już też różne ustawy dot. tego rynku. Niestety tego typu polityków jest nadal mało. Nie wiemy też, co o BTC myśli prezydent elekt – Joe Biden. Wiemy tylko, że w czasie jednej ze swoich kampanii wyborczych przyjmował on datki w BTC od swoich zwolenników. Nie jest jednak jasne, czy przełoży się na to na jego liberalne podejście do cyfrowych walut, gdy zostanie on prezydentem USA.

Autor poleca też:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here