Naga Marketsusa iranSenat USA, a dokładniej Demokraci z wsparciem ośmiu Republikańskich senatorów wprowadzają przepisy ograniczające możliwości Donalda Trumpa do prowadzenia działań wojennych przeciwko Iranowi. Serdecznie zapraszamy na kolejny odcinek z cyklu programów Bogusza Kasowskiego “Today in USA“. Jest to program, z którego dowiesz się o najważniejszych i najaktualniejszych wydarzeniach ze Stanów Zjednoczonych.


Zgodnie z Konstytucją USA to Kongres, a nie Prezydent USA, wypowiada wojnę

Wymagałoby to usunięcia wojsk amerykańskich z wszelkich działań antyirańskich chyba że Kongres wypowie wojnę lub udzieli specjalnego zezwolenia. Głosowanie końcowe planowane jest w tym tygodniu. Jednak nowe przepisy musi zatwierdzić prezydent, a Demokraci w Senacie raczej nie zgromadzą wystarczającego poparcia by odrzucić jego (wysoce prawdopodobne) veto.

Zgodnie z Konstytucją USA to Kongres, a nie Prezydent USA, wypowiada wojnę – jednak Trump jako głównodowodzący ma możliwość wykonywania doraźnych działań takich jak wysłanie rakiet Tomahawk na Syrię czy drona, który zabił gen. Sulejmaniego – oznajmił Bogusz Kasowski.


Czy chciałbyś handlować prawdziwymi akcjami i futures z dźwignią?
SPRAWDŹ NAS

 

A jeśli interesujesz się finansami i biznesem oraz chcesz być na bieżąco z najciekawszymi informacjami z Polski, Europy i Świata, już teraz SUBSKRYBUJ nasz kanał. Będziesz niezwłocznie informowany o nowościach, które pojawiają się w telewizji Comparic24.TV oraz na naszym kanale. Zasubskrybuj kanał Comparic24.TVtokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here