Naga MarketsSenacka Komisja Finansów poparła nominację Janet Yellen na stanowisko sekretarza skarbu. Głosowanie w Senacie jest więc formalnością. Co to oznacza dla kryptowalut?

  • Komisja Finansów w Senacie USA poparła nominację Janet Yellen na stanowisko sekretarza skarbu. 
  • Yellen kiedyś była mocno krytyczna względem kryptowalut. Dziś jej zdanie uległo zmianie.

Janet Yellen zostanie Sekretarzem Skarbu

Janet Yellen, była przewodnicząca Rezerwy Federalnej, jest o krok bliżej do nominacji na Sekretarza Skarbu.

Te artykuły również Cię zainteresują
Senacka Komisja Finansów zagłosowała jednogłośnie za przyjęciem nominacji Yellen na wyżej wymienione stanowisko. Tym samym przygotowała grunt pod właściwie głosowanie w Senacie. Republikański senator Chuck Grassley powiedział, że ma nadzieję, że dla nowej administracji uda się uzyskać pełne „ponadpartyjne” poparcie.

Inni Republikanie powiedzieli, że poparli Yellen, mimo że nie zgadzają się z jej poglądami politycznymi. Wszyscy jednak uważają, że ma ona wysokie kwalifikacje do nowej pracy.

Co to oznacza dla bitcoina?

Yellen – jeśli zostanie nowym Sekretarzem Skarbu – zostanie kluczowym członkiem gabinetu prezydenta Joe Bidena i będzie jego głównym doradcą w sprawach gospodarczych i polityki fiskalnej. Stanie się również pierwszą kobietą na tym stanowisku.

Yellen kierowała Rezerwą Federalną w latach 2014-2018, stając się także pierwszą kobietą, która tego dokonała. Jest uważana za zwolenniczkę luzowania ilościowego.

Branża kryptowalut uważnie śledzi proces nominacji Yellen. Jest ona znana z jednej strony z tego, że w 2017 r. była mocno krytyczna względem bitcoina. Niedawno jednocześnie podkreśliła, że USA muszą zająć się regulacją rynku kryptowalut, by uniemożliwić używanie cyfrowych walut przez przestępców. Jednocześnie dodała, że dostrzega też potencjał nowej technologii.

– Myślę, że ważne jest, abyśmy wzięli pod uwagę korzyści płynące z [istnienia] kryptowalut i innych aktywów cyfrowych oraz potencjał, jaki mają, aby poprawić wydajność systemu finansowego – przekazała.

Przyszła sekretarz skarbu powiedziała również parę dni temu, że chce, aby Stany Zjednoczone były „liderem w dziedzinie aktywów cyfrowych i technologii finansowych”. Dodała, że ​​sama pomogłaby chętnie w opracowaniu ram regulacyjnych dla rynku kryptowaluty „i innych innowacji fintech”, współpracując z Zarządem Rezerwy Federalnej.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: cena euro | notowania kryptowalut | giełda jsw | sp 500 index | kurs bitcoin |


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here