Naga MarketsUrząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) wydał zgodę w sprawie przejęcia kontroli nad spółką LPP, podało LPP.

UOKiK wydał zgodę na przejęcie kontroli nad spółką LPP

“Zarząd LPP informuje, iż otrzymał od akcjonariusza Fundacji Semper Simul informację o powzięciu przez ten podmiot wiedzy o wydaniu przez prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów decyzji pozwalającej na koncentrację polegającą na pośrednim nabyciu przez Fundację Semper Simul od Fundacji Sky 175 000 akcji imiennych uprzywilejowanych uprawniających posiadacza do 875 000 głosów na walnym zgromadzeniu spółki” – czytamy w komunikacie.

Te artykuły również Cię zainteresują

Ponadto 16 listopada 2020 roku rada nadzorcza spółki podjęła uchwałę wyrażającą m.in. zgodę na zbycie 175 000 akcji imiennych przez Fundację Sky, podano także.

“W konsekwencji powyższych zdarzeń spełnione zostały kluczowe przesłanki umożliwiające przeprowadzenia przez Fundację Semper Simul transakcji pośredniego nabycia od Fundacji Sky wspomnianych 175 000 akcji imiennych uprzywilejowanych uprawniających do 875 000 głosów na walnym zgromadzeniu emitenta, a co za tym idzie przekroczenia przez Fundację Semper Simul w sposób pośredni progu 33% ogólnej liczby głosów na walnym zgromadzeniu spółki” – czytamy także.

LPP będzie informował o dalszych istotnych zdarzeniach w ramach opisanej transakcji niezwłocznie po powzięciu o nich wiedzy, podsumowano.

16 października Semper Simul Foundation złożyła wniosek do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) w sprawie przejęcia kontroli nad spółką LPP.

W połowie października LPP poinformowało, że Semper Simul Foundation zawarła ze Sky Foundation warunkową ramową  umowę dotyczącą zamiany 175 000 akcji imiennych uprzywilejowanych spółki LPP, posiadanych przez Fundację Sky na uzgodnioną przez strony liczbę akcji na okaziciela posiadanych przez Fundację Semper, przy czym nabycie akcji przez Fundację Semper nastąpi w sposób pośredni. Przekroczenie przez Fundację Semper progu 33% głosów na walnym zgromadzeniu LPP będzie skutkować obowiązkiem ogłoszenia przez tego akcjonariusza wezwania do zapisywania się na sprzedaż akcji spółki w liczbie powodującej osiągnięcie 66% ogólnej liczby głosów.

LPP zarządza markami modowymi Reserved, Cropp, House, Mohito i Sinsay. Spółka jest notowana na GPW w Warszawie od 2001 roku.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here