Naga MarketsSelvita S.A. – jedna z największych usługowych firm biotechnologicznych w Europie, poinformowała o otrzymaniu rekomendacji dofinasowania projektu utworzenia Centrum Badawczo-Rozwojowego Usług Laboratoryjnych w Krakowie, w ramach konkursu grantowego Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej.

Selvita S.A. poinformowała o otrzymaniu rekomendacji dofinasowania projektu utworzenia Centrum Badawczo-Rozwojowego Usług Laboratoryjnych w Krakowie

Utworzenie Centrum Badawczo-Rozwojowego Usług Laboratoryjnych w Obszarze Odkrywania i Rozwoju Leków Selvita S.A. było jednym z kluczowych założeń Strategii Rozwoju Spółki na lata 2020–2023 ogłoszonej w kwietniu br. Dodatkowa powierzchnia laboratoryjna wyposażona zgodnie z najwyższymi międzynarodowymi standardami pozwoli zwiększyć skalę działalności oraz wdrożyć nowe, innowacyjne usługi do oferty Spółki, których w tym momencie Selvita nie jest w stanie rozwinąć wobec braku dostępnej powierzchni laboratoryjnej. Wpłynie to pozytywnie na dalszy rozwój Spółki oraz podniesie jej konkurencyjność wśród globalnych przedklinicznych CRO.

Całkowita wartość projektu to ok. 145 mln zł, z czego kwota dofinansowania to 41,3 mln zł. Realizacja przedsięwzięcia zaplanowana jest na okres trzech lat.

Mamy jasny cel na najbliższe lata – zamierzamy stale umacniać swoją pozycję na globalnym rynku CRO, a rozbudowa infrastruktury laboratoryjnej oraz poszerzanie oferty Selvity jest jednym z kluczowych elementów realizacji naszego planu. Wyczerpaliśmy już dostępne zasoby powierzchni laboratoryjnej możliwe do wynajęcia w Krakowie, dlatego zdecydowaliśmy o inwestycji we własny obiekt badawczo-rozwojowy.

Wśród liczących się na świecie firm CRO standardem jest prowadzenie działalności nie tylko na powierzchni wynajmowanej, ale częściowo we własnych laboratoriach. Taki mieszany model zwiększa stabilność dostawcy, a to jest ważne dla naszych klientów – komentuje Bogusław Sieczkowski, współzałożyciel, istotny akcjonariusz oraz Prezes Zarządu Selvity.
Realizacja tej inwestycji pozwoli nam nie tylko zwiększyć skalę działalności i poszerzyć ofertę, ale także podnieść konkurencyjność, dzięki wprowadzeniu do naszego portfolio nowych, innowacyjnych technologii i usług w obszarze odkrywania i rozwoju leków – dodaje Sieczkowski.

Obecnie Selvita prowadzi działalność na ok. 5 000 m² przestrzeni badawczej w Krakowie i Poznaniu.

Nowe Centrum Badawczo-Rozwojowe Usług Laboratoryjnych zapewni Selvicie dodatkowe 4 000 m2 powierzchni badawczej i powstanie na nabytej przez Spółkę w sierpniu br. działce zlokalizowanej przy ul. Podole w Krakowie w odległości niespełna 700 m od obecnej siedziby i laboratoriów Selvity. Powstaną w nim laboratoria chemiczne, biologiczne, biochemiczne oraz analityczne, w których pracować będzie ponad 250 osób. Prace badawczo-rozwojowe opisane w agendzie badawczej będą realizowane w latach 2023-2028.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułLive Motion Games prezentuje materiały z najnowszej produkcji!
Następny artykułQubicGames kupił prawa do Pocket Mini Golf
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here