Naga Markets

Selvita spodziewa się w br. dynamiki przychodów 'równie dobrej, co w poprzednich latach'Warszawa, 14.09.2022 (ISBnews) – Selvita optymistycznie patrzy na poziom przychodów oczekiwany za cały 2022 r. i spodziewa się dynamiki “równie dobrej, co w poprzednich latach”, poinformowali członkowie zarządu.

W I półroczu grupa kapitałowa Selvita osiągnęła przychody z działalności operacyjnej w wysokości 199 mln zł wobec 142 mln zł rok wcześniej. W 2021 r. spółka miała 317 mln zł przychodów w porównaniu ze 142 mln zł rok wcześniej.“Widzimy, że jesteśmy na najlepszej drodze, żeby pokazać dynamikę równie dobrą, jak w poprzednich latach” – powiedział współzałożyciel, istotny akcjonariusz i prezes Selvity Bogusław Sieczkowski podczas konferencji prasowej.

“Jeżeli chodzi o backlog, mamy 32% więcej przychodów – rozpoznanych już, czy też tych, które mamy w podpisanych zamówieniach do końca roku. Największą dynamiką charakteryzują się usługi realizowane w Polsce, to jest 43%; jeśli chodzi o usługi regulacyjne, to jest 68-procentowa dynamika; bardzo stabilnie, solidny wzrost, jeżeli chodzi o usługi odkrywania leków – wzrost o 24%. To pozwala patrzeć z optymizmem na osiągnięcia, które zaprezentujemy w marcu za pełen rok” – dodał CFO Dariusz Kurdas.

W raporcie z I półrocze spółka podała, że wartość zakontraktowanego portfela zamówień Selvity na rok 2022 wynosi 358,9 mln zł według stanu na 2 września br. i jest wyższa od backlogu opublikowanego we wrześniu ubiegłego roku na rok 2021 o 32%.

Zarząd poinformował także, że kontynuuje aktywność w obszarze akwizycji.

“Cały czas pracujemy nad ‘lejkiem’ targetów. Mamy szeroką pulę potencjalnych targetów: zwężającą się takich, z którymi jesteśmy w kontaktach, w relacjach, gdzie idziemy w dół tego ‘lejka’ bardziej dynamicznie. A także ok. dwudziestu [targetów], z którymi regularnie rozmawiamy, pracujemy, gdzie wiemy, że nawet jeśli teraz formalnie się nie zaczyna proces, to za jakiś czas formalnie się rozpocznie, do którego będziemy mogli dołączyć” – powiedział Sieczkowski.

“Nie ma momentu, by nie było otwartych rozmów. To jest kilka procesów jednocześnie, gdzie jesteśmy w stałym dialogu czy formalnym procesie. Kierunek: Europa i Ameryka Północna, tak jak deklarowaliśmy. Nie odważę się powiedzieć, z którego będzie pierwsza akwizycja” – dodał prezes.

XTB

Selvita spodziewa się, że Centrum Badawczo-Rozwojowe w Krakowie zostanie ukończone w terminie, a budowa nie przekroczy zakładanego budżetu.

“Planujemy, że zmieścimy się w budżecie. Udaje się trzymać tempo prac z generalnym wykonawcą, przed nami rozliczenie i wtedy to zamkniemy i zaraportujemy. Natomiast co dla nas najważniejsze, mimo drobnych poślizgów cały czas jest realne, byśmy zakończyli to na czas” – powiedział szef Selvity.

Wcześniej prezes mówił, że prace mają być sfinalizowane do końca br. tak, by w I kw. 2023 r. spółka rozpoczęła działalność w obiekcie. Budżet projektu to 135 mln zł, w tym 41,2 mln zł grantu.

Akcje Selvity (wcześniej Selvita CRO S.A.) zadebiutowały w połowie października 2019 r. na rynku głównym GPW. Wcześniej sąd rejestrowy zatwierdził podział Selvity. Decyzja sądu oznaczała dla Selvita S.A. formalną finalizację procedury związanej z podziałem spółki na dwa niezależne podmioty – Selvita S.A. (wcześniej Selvita CRO S.A.) i Ryvu Therapeutics S.A. (wcześniej Selvita S.A.).

(ISBnews)Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here