Naga MarketsSelvita jest polską firmą biotechnologiczną działającą w obszarze odkrywania i rozwoju leków stosowanych w leczeniu chorób nowotworowych, chorób ośrodkowego układu nerwowego i chorób autoimmunologicznych.

selvita
źródło xStation 5

Selvita znalazła się w ścisłej czołówce najmocniej zyskujących firm wtorkowej sesji. Jej akcje drożały o około 8% przy najwyższych obrotach od początku roku. Powodem nagłej zwyżki była informacja o otrzymaniu zgody od amerykańskiego regulatora na rozpoczęcie pierwszej fazy badań klinicznych leku SEL120 na terenie USA. Badanie zostanie przeprowadzone z udziałem pacjentów cierpiących na ostrą białaczkę szpikową oraz zespół mielodyplastyczny. Podanie leku pierwszemu pacjentowi nastąpi nie później niż w trzecim kwartale. Dotąd badania przedkliniczne dawały spore nadzieje na sukces leku. Ponadto lek prawdopodobnie będzie można rozszerzyć także na inne schorzenia. Wykres wskazuje, że cena powinna rosnąć przynajmniej do poziomu 65 zł.

Zobacz również: Przegląd komunikatów GPW – Voxel, Mercator Medical, Krynica Vitamin

Ursus specjalizuje się w produkcji i sprzedaży maszyn i urządzeń przeznaczonych dla rolnictwa.

ursus
źródło xStation 5

Wtorek był kolejną sesją, na której głośno było o walorach Ursusa. Tym razem negatywnie bowiem Narodowe Centrum Badań i Rozwoju poinformowało o odstąpieniu od podpisania ze spółką umowy o 7,96 mln zł dofinansowania projektu elektrycznego auta dostawczego. Powodem jest prawo unijne, które wyklucza z dofinansowania firmy będące w trudnej sytuacji finansowej. Spółka już zapowiedziała odwołanie się od tej decyzji. Na razie więc wszelkie projekty dotyczące pojazdów elektrycznych idą dość wolno. Niedawno Ursus wygrał przetarg na produkcję autobusów bezemisyjnych o wartości kontraktu ponad 3 mld zł. Na wykresie po jednodniowym wystrzale notowań, mamy trwającą do dzisiaj korektę.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here