Naga MarketsPrzyłącz się do rozmów o spółkach z GPW na naszym forum. W dzisiejszym cyklu “Gorących spółek dnia” należy zwrócić uwagę na dwie spółki:

Działalność Emitenta skupia się na pracy badawczo-rozwojowej polegają na prowadzeniu szeregu innowacyjnych projektów głównie z obszaru onkologii, chorób ośrodkowego układu nerwowego, w tym choroby Alzheimera oraz immunologii.

Spółka zdrożała podczas wtorkowej sesji o niemal 66% co ustanowiło ją liderem warszawskiego parkietu. Tak potężna euforia związana jest z podaniem niezwykle korzystnej informacji. Mowa o podpisaniu umowy licencyjną ze spółką Berlin-Chemie AG dotyczącej projektu SEL24, który jest potencjalnym nowym lekiem przeciwnowotworowym. Umowa na rewolucyjny lek sięga 89 mln euro. Jak widać, na spółkach biotechnologicznych można zarobić w niezwykle dynamiczny sposób. Obecnie wykres niewiele ma wspólnego z techniką ale jeżeli nadal docierać będą pozytywne informacje odnośnie nowego leku, wydaje się, że dalsze wzrosty są możliwe w dłuższym okresie czasu. Ostatnio o spółce pisaliśmy 21 marca.

Certyfikaty ING Turbo to notowane na GPW strukturyzowane produkty inwestycyjne, dzięki którym możesz korzystać ze wzrostów lub spadków cen akcji, indeksów, surowców, obligacji oraz kursów walut. Sprawdź materiały edukacyjne i dowiedz się jak inwestować w ING Turbo.

Przedmiotem działalności grupy jest świadczenie usług budowlano-montażowych dla sektorów: naftowego i gazowego, chemicznego i petrochemicznego, ochrony środowiska, energetyki, budownictwa przemysłowego, drogowego, kolejowego, i ogólnego.

Podczas poniedziałkowej sesji spółka podzieliła się wynikami za ubiegły rok, w którym zanotowano stratę. Mimo tego, cena lekko wzrosła na tle tracącego rynku, co można odczytywać umiarkowanie pozytywnie. Ujemny wynik to efekt realizacji wielkich projektów dla energetyki, które zostaną rozliczone w przyszłym roku. Warto pamiętać, że spółka nie tak dawno temu została wsparta finansowo poprzez emisję akcji, które objęły największe firmy energetyczne. W ten sposób spółka pośrednio zapewniła sobie kolejne prace w sektorze energetycznym. Firma ma za sobą trudny okres i wiele negatywnych elementów jest już w cenie. Wydaje się więc, że możliwa jest kontynuacja trendu wzrostowego rozpoczętego w grudniu ubiegłego roku. W rejonie 8 zł wykształciło się lokalne wsparcie, a niewiele niżej mamy linię trendu. Możliwe, że w tych rejonach kupujący powalczą o powrót do wzrostów. Ożywiona dyskusja na temat spółki cały czas toczy się na największej polskiej grupie giełdowej na Facebooku – Zyskowna strona giełdy.

 

Bezpłatne analizy spółek z GPW na zamówienie – wpisz interesującą Cię spółkę w komentarzu pod artykułem, a specjalnie dla Ciebie wykonamy jej analizę techniczną.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here