Naga MarketsSelvita jest polską firmą biotechnologiczną działającą w obszarze odkrywania i rozwoju leków stosowanych w leczeniu chorób nowotworowych, chorób ośrodkowego układu nerwowego i chorób autoimmunologicznych.

selvita
źródło xStation 5

Spółka przedwczoraj opublikowała raport z wynikami za pierwszy kwartał, który jednak przeszedł bez echa. Może to i pozytywna reakcja rynku, gdyż raport wykazał stratę w wysokości 7,55 mln zł w pierwszym kwartale. Rok wcześniej strata sięgała jednak niemal 20 mln zł. Powodem jest strategia, zakładająca że komercjalizacja prowadzonych projektów nastąpi w późniejszym czasie. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 20,66 mln zł wobec 17,88 mln zł rok wcześniej, co jest pozytywną wiadomością. Portfel zamówień na cały rok wynosi obecnie 92,7 mln zł, co jest wynikiem o 13% wyższym niż rok temu. Wczoraj światło dzienne ujrzała najnowsza rekomendacja DM Vestor, w której podwyższono wycenę spółki do poziomu 87 zł. Powodem jest wejście projektu SEL120 do badań klinicznych oraz dobry portfel zamówień na bieżący rok. Na wykresie, od końca listopada cena pnie się do góry. Obecna korekta testuje linię trendu i ważne wsparcie, wydaje się zatem, że pojawia się szansa na odbicie.

Orbex

Zobacz również: Zapiski giełdowego spekulanta: 11 BIT Studios – zyski poniżej oczekiwań ale perspektywy obiecujące

Polski Bank Komórek Macierzystych został założony w 2002 roku i zajmuje się pozyskiwaniem, przetwarzaniem i wieloletnim przechowywaniem komórek macierzystych pochodzących z krwi pępowinowej i innych tkanek popłodowych.

pbkm
źródło xStation 5

Spółka opublikowała wczoraj wyniki za pierwszy kwartał. Z raportu wynika, ze zysk netto sięgnął 5,81 mln zł, wobec niemal 10 mln zł przed rokiem. Zysk operacyjny wyniósł 7,47 mln zł wobec 11,63 mln zł zysku rok wcześniej. Wynik EBITDA wyniósł odpowiednio: 10,33 mln zł wobec 13,06 mln zł rok wcześniej. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 43,17 mln zł wobec 36,1 mln zł rok wcześniej. Niższe wyniki zostały wiec uzyskane mimo lepszych przychodów. Powodem są liczne inwestycje spółki, także przejęcia. Firma cały czas bowiem zwiększa swoją skalę działania i ponosi nakłady badawczo rozwojowe. Efekty tych działań mają być widoczne w przyszłych raportach. Rynek specjalnie nie zareagował na wyniki i cały czas trwa korekta zwyżki z początku roku. Od września, układ wykresu jest pozytywny i wydaje się, że w dłuższym okresie popyt może nadal rozdawać karty.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here