Naga MarketsPodejrzewam, że nie tylko ja ulegam rozmyśleniom na temat spadków. Źle się dzieje w ekonomicznym świecie a to z kolei, odbija się na naszej giełdzie. Ale przecież na nasz indeks składa się ponad 400 spółek i wręcz nie możliwy jest fakt, iż wszystkie ulegną korekcie. Grono inwestorów wycofa swoje pieniądze z bardziej zagrożonych walorów. Wątpię żeby wszyscy wstrzymali się z inwestycjami do poprawy atmosfery i na pewno większość z nich będzie szukać okazji do zarobku. Ale jakie dostępne narzędzia sprawdzą się w doborze odpowiedniej spółki? Kierować się AT?  A może kupić akcje spółki kierując się raportem? Ciężko znaleźć odpowiedź.

Co ja zrobię? Na pewno w najbliższym czasie pozabezpieczam posiadane akcje przed ewentualnymi stratami i na pewno nie będę naciskał z zakupami (chodź ostatnio pokusiłem się na zakup akcji ITB inwestując pod wybicie z chorągiewki)0823-itbJak widać inwestycja na tą chwilę jest opłacalna. Decydując się na tą inwestycję trochę się obawiałem ale pewności dodawała mi dobrze widoczna formacja.

Mój prywatny skaner formacji świecowych pokazuje coraz mniej ciekawych spółek, dlatego obserwuje tylko wybraną grupę spółek, które wyselekcjonowałem na podstawie wykresu i widniejącego na nim trendu.

Taką spółką jest m. in. SLV0823-slvWykres praktycznie mówi sam za siebie. Cena porusza się w trendzie wzrostowym a w ostatnim czasie (od początku kwietnia) mamy konsolidację. Sytuacja wygląda na stabilną zważywszy na to, że ostatnia grupa świeczek (pomiędzy zielonymi grubszymi kreskami) wygląda wg mnie jako mini konsolidację przed dalszymi wzrostami. Owszem nie mamy gwarancji, że cena wyjdzie w górę z zaznaczonego obszaru, dlatego też najbardziej bezpiecznym poziomem limitu aktywacji zlecenia zakupu będzie ten, pokazany na screenie.


banner_z_kartamitokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułWeek 34: WIG20 – Wsparcia trzeszczą!
Następny artykułCarry Trade: GBPNZD
michal_karpeta
Administrator strony s y g n a l y - a t . p l. Doświadczenie na rynku akcji gromadzi od 2007. Miłośnik analizy technicznej, dziennie przeglądający kilkadziesiąt wykresów. Jego sposób analizy jest bardzo prosty: "wyznacza trend, szuka ważnych poziomów cenowych, zagrywa w kierunku trendu". Jako narzędzia wykorzystuje tylko czysty wykres świeczkowy, analizując go za pomocą metod Price Action.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here