Naga Markets



Selvita jest polską firmą biotechnologiczną działającą w obszarze odkrywania i rozwoju leków stosowanych w leczeniu chorób nowotworowych.

selvita
źródło xStation 5

Akcje spółki drożały podczas czwartkowej sesji o ponad 3% przy wyraźnie podwyższonych obrotach. O spółce jest głośno od kilku dni. Wczoraj kurs zniżkując, domknął lukę otwarcia z wtorkowej sesji. Technika daje więc szanse na kontynuowanie zwyżki. Całe zamieszanie rozpoczęło się od otrzymania zgody na badania na terenie USA. Natomiast wczoraj spółka publikowała wyniki roczne. Te wprawdzie nie są najlepsze, aczkolwiek specjalnie rynkowi nie przeszkodziły. Spółka odnotowała spadek zysku netto do 0,9 mln zł w 2018 r. z 6,7 mln zł w 2017 r. Ponadto ogłoszony został plan podziału na dwie spółki, które będą notowane na GPW odpowiadające za odrębne segmenty działalności – innowacyjną i usługową. Głównym powodem wczorajszej zwyżki jest także komunikat o otrzymaniu dotacji z NCBiR w wysokości niemal 40 mln zł.

Te artykuły również Cię zainteresują




Zobacz również: Przegląd komunikatów GPW – Voxel, Mercator Medical, Krynica Vitamin

Bloober Team to niezależny producent gier wideo, założony w 2008 r. Spółka jest notowana na NewConnect od 2011 roku.

bloober

Spółka poinformowała podczas wczorajszej sesji o podjęciu decyzji co do gry Layers of Fear 2. Gra ukaże się w drugim kwartale roku na PlayStation 4, Xbox One oraz komputerach PC. Cena gry została ustalona na wyjściowym poziomie 29,99 euro lub dolarów. Dokładna data premiery nie jest jeszcze znana. Jest to kontynuacja przeboju z 2016 roku, druga część także osadzona będzie w konwencji horroru. Wydawcą gry jest amerykańska firma Gun Media. Rynek specjalnie nie zareagował na te wieści, aczkolwiek sesja odbyła się przy wysokim wolumenie. Ciekawie wygląda sytuacja techniczna, gdyż wieloletni trend nadal jest wzrostowy, a spółka ma za sobą sporą przecenę. Wydaje się, że w najbliższym czasie kurs powinien atakować okolice 60 zł.



Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here