Naga MarketsSelvita S.A.– jedna z największych usługowych firm biotechnologicznych w Europie, z sukcesem przydzieliła wszystkie 2,38 mln oferowane akcje serii C, pozyskując od Inwestorów 90,6 mln zł. Jest to jednocześnie druga pod względem wartości transakcja pozyskania kapitału przeprowadzona w tym roku na giełdzie w Warszawie.

Selvita pozyskała od Inwestorów 90,6 mln zł

W ramach oferty publicznej inwestorzy mogli objąć do 2 384 245 akcji nowej emisji serii C, które stanowią blisko 15 proc. kapitału zakładowego Spółki. Cena emisyjna akcji została ustalona na 38,00 zł. Spółka zrealizowała w 100 proc. cel emisyjny zaprezentowany w strategii opublikowanej wraz z ogłoszeniem o zwołaniu Walnego Zgromadzenia.

Te artykuły również Cię zainteresują
– Sukces emisji interpretujemy jako wyraz zaufania Inwestorów do Selvity, realizowanej przez nas strategii oraz przekonania o dużym potencjalne naszego biznesu. Chciałbym podziękować za udział w emisji i wsparcie naszych strategicznych planów. Zapewniam, że dołożymy wszelkich starań, aby zrealizować przedstawione w strategii założenia i kontynuować dynamiczny rozwój Selvity na globalnym rynku przedklinicznych CRO – komentuje Bogusław Sieczkowski, współzałożyciel, istotny akcjonariusz oraz Prezes Zarządu Selvity.

Kapitał od inwestorów pozwoli Spółce zrealizować cele wskazane w strategii przyjętej przez Spółkę na lata 2020-23, która zakłada wzrost przychodów do ponad 300 mln zł w 2023 r., przy stabilnej marży EBITDA, co w konsekwencji pozwoli uzyskać znaczący wzrost wartości rynkowej Selvity.

Większość środków pochodzących z emisji (ok. 70 mln. zł) zostanie przeznaczona na akwizycje europejskich CRO (ang. Contract Research Organization), a pozostała część na dalszy rozwój organiczny Selvity. W kręgu zainteresowania Spółki znajdują się podmioty z komplementarną ofertą usług oraz te, które mogą przyczynić się do zwiększenia jej skali działalności.

Wśród kryteriów jakościowych, wybierając cel przejęcia, Selvita preferować będzie podmioty uzupełniające portfolio usług w obszarze odkrywania leków (ang. Drug Discovery) oraz usług regulacyjnych (ang. Regulatory Studies). Do końca 2023 r. Spółka zamierza zrealizować trzy akwizycje, a pierwszą z nich planuje przeprowadzić jeszcze w tym roku. Na przejęcia w ciągu trzech lat Spółka planuje wydać od 150 do 200 mln zł.

Strategia Spółki, w ramach rozwoju organicznego, obejmuje budowę Centrum Usług Laboratoryjnych o powierzchni badawczej 4 000 m2. Dzięki tej inwestycji Selvita chce zwiększyć dostępną powierzchnię badawczą do łącznie 10 000 m2.

Własne laboratoria oraz wzmocnienia kadrowe, w postaci światowej klasy specjalistów, pozwolą Spółce zwiększyć skalę biznesu, poszerzyć ofertę i wprowadzić na rynek innowacyjne usługi. Rozpoczęcie inwestycji zaplanowane jest na przyszły rok, a budynek ma być oddany do użytku na przełomie 2022/23 r.

invest

Globalnym koordynatorem i Prowadzącym Księgę Popytu była IPOPEMA Securities S.A., natomiast doradcą prawnym kancelaria Chabasiewicz, Kowalska i Partnerzy.

Zobacz również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułS&P 500 na rynku futures pokonuje 3100 pkt. Indeks najwyżej od 3 m-cy
Następny artykułTarcza 4.0 wprowadza zaskakujące zmiany w prawie karnym
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here