Naga MarketsSelvita obejmie 100% udziałów w spółce Fidelta. Walory spółki mocno drożejąWtorkowa sesja przyniosła bardzo dużą amplitudę zmian na giełdowym kursie Selvity. Początek sesji to blisko 9% wzrost, który doprowadził walory do poziomu 47,8 zł, jednak w kolejnych godzinach, luka wzrostowa była konsekwentnie domykana, a słabsza postawa w drugiej części sesji, sprowadziła walory w okolice 45 zł. Wzrosty wynikały między innymi z niezłych wyników kwartalnych, opublikowanych dziś rano przez spółkę.

  • Selvita obejmie 100% udziałów w spółce Fidelta.
  • Akwizycja ma rozszerzyć ofertę spółki w zakresie procesu odkrywania nowych leków.
  • Zdecydowana poprawa wyników spółki w pierwszych 9 miesiącach 2020 roku, w porównaniu z rokiem ubiegłym.

Selvita odnotowała blisko 100% wzrost zysku netto

Jednym z czynników, decydujących o dynamicznych wzrostach na walorach Selvity podczas wtorkowej sesji była informacja o tym, że Selvita obejmie 100% udziałów w spółce Fidelta, za łączną kwotę przekraczającą 31 mln euro. Zgodnie z treścią raportu bieżącego,  akwizycja ma znacząco rozszerzyć ofertę usług Selvity w zakresie zintegrowanego procesu odkrywania leków. Owa spora transakcja, niemal podwoi przychody grupy kapitałowej.

Te artykuły również Cię zainteresują


Pole pszenicy na tle niebieskiego nieba

Cena pszenicy wystrzeliła w góręZobacz również: Premiera Realpolitiks II od Jujubee już 5 listopada! Rozmowa z prezesem Michałem Stępieniem

Dziś rano spółka przedstawiła swój raport kwartalny. W III kwartale bieżącego roku, przychody netto ze sprzedaży wyniosły 36,2 mln zł wobec 25,1 mln zł przed rokiem. Taka skala przychodów w ujęciu narastającym, przełożyła się na ponad 101 mln w przychodów w pierwszych 9 miesiącach bieżącego roku, w porównaniu z poziomem 67 mln przed rokiem (w analogicznym okresie). EBITDA wyniosła 9,4 mln zł (rok wcześniej 6,3 mln zł) natomiast zysk netto wyniósł 5,1 mln zł wobec 3,4 mln zł w III kwartale 19. Wyniki nie odbiegają znacząco od wcześniejszych szacunków.

Wybrane wyniki finansowe Selvity za pierwsze 3 kwartały 2020 roku. Źródło: raport bieżący spółki

Giełdowy kurs Selvity w ruchu bocznym

Na zamknięciu wtorkowej sesji, walory Selvity drożały o 2,51%, a kurs o godzinie 17 wyniósł 44,9 zł. To zdecydowanie mniej niż jeszcze na początku sesji, kiedy za 1 akcję spółki płacono blisko 48 zł.

Zobacz również: Boombit na wsparciu. Kurs nie zareagował na niezłe wyniki finansowe

Podczas dołka koronawirusowej bessy z połowy marca, akcje Selvity spadły na moment poniżej poziomu 20 zł. Na moment, bo już na początku czerwca testowany był tegoroczny szczyt, w okolicach 32 zł, czyli ponad 60% wyżej. Wzrosty trwały jeszcze ponad 2 miesiące i wyprowadziły akcje do poziomu 50 zł. Od kilku miesięcy kurs konsoliduje. Najbliższe mocne wsparcie to poziom 40 zł, natomiast oporem jest poziom 50 zł, ale wydaje się, że w przypadku osiągnięcia tej ceny, walory powinny bez problemu dobić do rocznego szczytu, ustanowionego 15 września (15 zł).

Notowania Selvity od początku 2020 roku. Źródło: tradingview.com

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here