Naga Markets

Selvita nie będzie konsolidowała wyników Ardigen - zapiski giełdowego spekulantaW efekcie rejestracji podwyższenia kapitału Ryvu Therapeutics, Selvita nie będzie konsolidować w pełni wyników oraz innych danych finansowych spółki Ardigen w 2023 r., podała Selvita. Zmiana zasad konsolidacji nie będzie miała wpływu na realizację planów grupy, a nawet może poprawić jej rentowność, poinformował prezes Selvity Bogusław Sieczkowski. Selvita poinformowała, że powzięła informację o zarejestrowaniu podwyższenia kapitału zakładowego spółki Ryvu Therapeutics, w wyniku czego udział Pawła Przewięźlikowskiego w ogólnej liczbie głosów na walnym zgromadzeniu Ryvu obniżył się do 27,91% z 33,03%.

Wobec powyższego, pomimo braku transakcji, której przedmiotem byłyby akcje Ardigen lub zmian w kapitale zakładowym tej spółki, po zarejestrowaniu podwyższenia kapitału zakładowego Ryvu, Selvita utraciła uprawnienie osobiste co do głosu z akcji uprzywilejowanych serii A i B i obecnie posiada akcje Ardigen stanowiące 46,22% w ogólnej liczbie głosów na walnym zgromadzeniu tej spółki, pozostając jej największym akcjonariuszem.

Respektowana linia 

Przed zarejestrowaniem podwyższenia kapitału zakładowego Ryvu, Selvita posiadała 54,03% w ogólnej liczbie głosów na walnym zgromadzeniu Ardigen. Jednocześnie wyjaśniono, że udział Selvity w kapitale zakładowym Ardigen nie uległ zmianie w wyniku zarejestrowania podwyższenia kapitału zakładowego Ryvu i wynosi 46,74% kapitału zakładowego Ardigen. Notowania spółki oscylują na maksimach trendu wzrostowego.

selvita

Autor poleca również:Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

  • Powiązane zagadnienia:
Poprzedni artykułCathie Wood nadal skupuje akcje Coinbase i zrzuca GBTC. Ark Invest pozbył się 500 tys. z nich
Następny artykułEurodolar może wybić powyżej 1,10 jeszcze przed posiedzeniem FOMC
lukasz nowacki
Aktywny inwestor i spekulant od 2010 roku, głównie na rynkach akcyjnych i walutowych. Zwolennik prostych metod opartych o przewagę statystyczną. Autor licznych analiz, wywiadów i opracowań dla portalu Comparic.pl. Pomysłodawca i organizator odbywającego się od wielu lat konkursu Liga Traderów. Prelegent licznych konferencji dla inwestorów m.in. Ogólnopolskiej Konferencji Biznesu i Nowych Technologii NetVision, łódzkiej konferencji StratoTrade czy inicjatyw studenckich np. „Gry Giełdowej” Koła Naukowego Inwestor z Łodzi.