Naga MarketsSelvita liderem wzrostów w indeksie mWIG40Niewielką zwyżkę na środowej sesji odnotowały indeksy na Wall Street, przy czym najwyraźniej zyskiwał indeks Nasdaq (+0,6%). Niższa zmienność notowań i wyrównanie siły popytu i podaży widoczne jest na amerykańskim rynku już od początku tygodnia, zdaje się, że inwestorzy wyczekują na pozytywny sygnał, który dostarczyłby paliwa do dalszych wzrostów.

Selvita zyskała wczoraj ponad 6 procent, WIG20 kontynuuje wzrosty

Poza zmiennością wygasa również sezon wynikowy, dziś wśród większych spółek raporty opublikują jeszcze spółki takie jak Salesforce, Costo i Medtronic, ale w przyszłym tygodniu już tylko jedna spółka o kapitalizacji przekraczającej 100 mld USD opublikuje raport i będzie nią Broadcom.

Te artykuły również Cię zainteresują
W środę największe krajowe spółki kontynuowały wzrosty, w indeksie WIG20 (+0,5%) dominował wczoraj sektor energetyczny, spółki PGE i Tauron zyskały ok. 6%. Inwestorzy pozytywnie odebrali projekt transformacji sektora elektroenergetycznego w Polsce, który zakłada wydzielenie aktywów węglowych ze wspomnianych spółek w II/III kw. 2022 roku.

Najmocniej zniżkowały walory CD Projektu (-2%), jednak po sesji spółka opublikowała komunikat o nabyciu akcji i zwiększeniu zaangażowania przez Pana Michała Kicińskiego z poziomu 9,99% do 10,36%, co z reguły jest pozytywnym sygnałem. W indeksie mWIG40 liderem wzrostów była Selvita (+6,4%), zwiększony popyt na walory spółki wynika z opublikowanego  raportu kwartalnego (zysk netto wzrósł r/r z poziomu 3,7 mln zł do 10,1 mln zł), dobrą sesję odnotowały również Asseco SEE (+5,5%), Celon Pharma (+5%) i Livechat (+4,3%). Najsłabsza spółka w indeksie (Echo) przeceniła się jedynie o 1,5%.

WIG w układzie dziennym

Indeks sWIG80 ponownie odnotował minimalny spadek, głównie za sprawą przeceniającego się o 8% Mobruku, w reakcji na podwyższoną opłatę za składowanie odpadów. Najsilniejszym walorem w indeksie był Lentex (+5,2%). Z pozostałych kluczowych informacji – zysk netto PZU w I kw. 2021 r. wyniósł 897 mln zł wobec 116 mln zł w ubiegłym roku. Konsensus analityków zakładał wynik netto na poziomie 850 mln zł.

Autor: Adam Dudoń

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kurs akcji mercator | cd projekt kurs | akcje celon pharma | korona szwedzka | lpp notowania | akcje 11bit | pgnig notowania |

investConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here