Naga MarketsSelvita finalizuje proces akwizycji spółki FideltaKraków, Polska – 4 stycznia 2021 r. – Selvita ogłosiła formalne zakończenie procesu nabycia od spółki Galapagos (notowanej na giełdach Euronext i NASDAQ) chorwackiej spółki Fidelta.

Selvita zwiększa skalę swojej działalności

Zamknięcie transakcji nastąpiło zgodnie z planem, niedługo po jej ogłoszeniu, które miało miejsce 23 listopada 2020 r. Na mocy umowy zawartej z Galapagos, Selvita przejęła 100% udziałów w spółce Fidelta za kwotę 31,2 mln EUR (ok. 140 mln PLN). Wartość transakcji zostanie odpowiednio skorygowana w oparciu o określone w umowie, zwyczajowo stosowane w tego typu transakcjach korekty dotyczące środków pieniężnych netto i kapitału obrotowego.

Te artykuły również Cię zainteresują
Bardzo się cieszymy, że od dziś Fidelta formalnie jest już częścią Grupy Selvita. Wspólnie wykonaliśmy ogrom pracy, aby to stało się możliwe. Jesteśmy gotowi, by szybko zakończyć proces integracji i korzystać z efektów tej przełomowej akwizycji – powiedział Bogusław Sieczkowski, Prezes Zarządu Selvita.

Akwizycja Fidelty znacząco rozszerza ofertę usług Selvity w zakresie zintegrowanego procesu odkrywania leków, a także przyczyni się do umocnienia pozycji Spółki na rynku jako jednej z największych przedklinicznych spółek typu CRO (ang. Contract Research Organization) w Europie.

Transakcja wpłynie na zwiększenie skali działalności Grupy Selvita oraz istotne zwiększenie jej przychodów. W ramach procesu integracji Fidelta zostanie włączona do Grupy Selvita, jednak będzie kontynuować swą działalność pod dotychczasową marką. Co warte podkreślenia, w ramach transakcji Fidelta zawarła wieloletnią umowę świadczenia usług badawczych w zakresie odkrywania leków na rzecz Galapagos.

Fidelta jest spółką CRO z kompetencjami naukowymi w obszarze chorób zapalnych, zwłóknieniowych i zakaźnych. Zakres usług oferowanych przez Fideltę jest komplementarny z ofertą Selvity i umożliwi zbudowanie przewagi konkurencyjnej w takich obszarach biznesowych jak DMPK, farmakologia i toksykologia in vivo, a także pozwoli zwiększyć skalę działalności w obszarze chemii medycznej i farmakologii in vitro.

Fidelta obecnie zatrudnia 181 pracowników, w tym 150 doświadczonych naukowców. Spółka świadczy usługi w obszarze zintegrowanego odkrywania leków na zlecenie firm biotechnologicznych i farmaceutycznych z całego świata, a także posiada wieloletnie doświadczenie w realizacji projektów badawczych. Laboratoria Fidelty, o powierzchni blisko 6 000 m2, zlokalizowane są w nowoczesnych ośrodkach badawczo-rozwojowych w Zagrzebiu, w Chorwacji.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here