Naga MarketsSelvita chce być warta ponad miliard złotych, prezes Sieczkowski w rozmowie z Comparic24.tv
Prezes Selvity, Bogusław Sieczkowski

Do 2023 roku Selvita, biotechnologiczna spółka notowana na GPW, chce trzykrotnie zwiększyć swoje dotychczasowe przychody, wynika z opublikowanej pod koniec kwietnia zaktualizowanej strategii rozwoju. Spółka oprócz rozwoju organicznego chce stawiać na przejęcia oraz akwizycje, co ma pozwolić utrzymać w kolejnych latach wysokie tempo rozwoju. Od tegorocznych minimów rozrysowanych w marcu, akcje podmiotu drożeją o niemal 120%. Comparic24.tv zaprasza na rozmowę z prezesem spółki, Bogusławem Sieczkowskim.

  • Realizacja planowanych przedsięwzięć pozwoli Spółce zwiększyć skalę biznesu oraz wprowadzić do oferty nowe usługi badawcze
  • Selvita chce trzykrotnie zwiększyć przychody do 2023 roku poprzez wzrost organiczny i akwizycje
  • Zgodnie z założeniami strategii, głównymi inwestycjami Selvity będą przejęcia europejskich przedklinicznych CRO (ang. Contract Research Organization)
  • Dodatkowo, spółka chce stworzyć Centrum Usług Laboratoryjnych w Krakowie

Te artykuły również Cię zainteresują
Selvita będzie warta ponad 1 miliard złotych? Do 2023 r. 375 mln zł na inwestycje

W 2019 roku przychody Selvity z działalności operacyjnej wyniosły 105 milionów złotych, gwarantując zysk na poziomie 14 milionów złotych. Przy założeniu, że w przeciągu trzech kolejnych lat spółce uda się potroić ten wynik, przychód operacyjny powinien oscylować w granicach 300 milionów złotych.

Prezes spółki jest przekonany, że dzięki opracowanej nowej strategii rozwoju, wartość rynkowa Selvity przekroczy poziom jednego miliarda złotych (obecnie kapitalizacja wynosi 600 milionów), a do realizacji celów strategicznych i planowanych inwestycji ma posłużyć program inwestycyjny. Jego planowana wartość do 2023 roku to około 375 milionów złotych (90 mln pokryje emisja akcji).

Przedstawiliśmy plan dalszego rozwoju naszej spółki, który będzie opierał się nie tylko na kontynuacji dynamicznego rozwoju organicznego, ale również na rozwoju poprzez przejęcia. Jesteśmy już na tyle dużym graczem, że chcemy, aby Selvita w przyszłości mogła się rozwijać poprzez użycie drugiego silnika napędowego, w postaci przyłączenia kolejnych, zewnętrznych firm do grupy, przez co nasza oferta będzie pełniejsza i będziemy mogli rosnąć w zakresie skali naszych operacji. Powinno pozwolić to utrzymać tempo rozwoju cały czas wynoszące ponad 30% również w kolejnych latach – mówił na antenie Comparic24.tv prezes Selvity, Bogusław Sieczkowski.

Na GPW notowania Selvity osiągały najwyższe poziomy od października ubiegłego roku, odrabiając od marcowych minimów niemal 120%.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here