Naga Markets1000px-Citi.svg

Większość, jeżeli nie wszyscy początkujący inwestorzy spotykają się z kilkoma sloganami stale obecnymi w rzeczywistości rynkowej. Jednym z nich jest powiedzenie sell in May, and go away, które odnosi się do cyklicznej zmienności na rynkach akcji. W jaki sposób to powiedzenie ma przełożenie na waluty? Wyjaśnia to najnowszy raport Citi.


W pierwszych zdaniach swojego raportu Citi ostrzega, że pomimo faktu, iż aktualny trend na amerykańskim rynku akcji znajduje się cały czas ponad dwunastomiesięczną średnią ruchomą, to jest on narażony na zbliżającą się korektę. Citi powołuje się na historyczną cykliczność na indeksie S&P500 i przekonuje, że tak rozciągnięte trendy znacznie częściej narażone są na ryzyko korekty. Bank ocenia, że nadchodząca korekta będzie prawdopodobnie większa niż 20%, jednak na pewno przybierze ona formę dwucyfrowych spadków na wykresie miesięcznym. Jak przyznaje Citi, zbliżająca się korekta będzie raczej odreagowaniem inwestorów na długotrwałe wzrosty niż zjawiskiem mającym odzwierciedlenie w realnej gospodarce Stanów Zjednoczonych i jak oceniono w raporcie, powinna trwać od 2 do 4 miesięcy.

x22

Jaki to będzie miało wpływ na FX?

Raport Citi przekonuje, że jeśli przewidywania specjalistów się spełnią, wywrze to istotny wpływ na rynek walutowy. Citi wskazuje na historyczną zależność pomiędzy AUD, a korektami indeksu S&P500. Od 1997 roku, niemal każda większa korekta na amerykańskim rynku akcji znajdowała odzwierciedlenie na kursie dolara australijskiego. Jednocześnie jako walutę niemal odporną na zachowania się indeksu Citi wskazuje JPY. Jak wspomina raport, JPY radziło sobie wtedy znacznie lepiej, niż w okresach hossy na rynku.

Można zatem sądzić, że korelacja pomiędzy tymi składnikami nadal występuje i w momencie rozpoczęcia się korekty na S&P500 JPY przybierze bardziej byczą niż zazwyczaj postawę, a na parach powiązanych: AUD/USD, AUD/JPY, USD/JPY, będzie można zaobserwować zwiększoną zmienność. Jak zauważają analitycy Citi, sytuacja techniczna na USD/JPY jest mniej sprzyjająca niż na pozostałych parach, jednak wybicie dołków z drugiej połowy 2014 roku (zakres od 115.50-115.86) będzie oznaczało wysokie prawdopodobieństwo spadków.

Więcej rekomendacji, oraz informacji dotyczących pozycji dużych graczy można znaleźć na stronie eFXplus.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here