Naga Markets

Selena [SEL], ML System [MLS] – Gorące spółki dniaOkoło 20% odbicie w ostatnich dniach notuje Selena FM. Cała zwyżka to gra rynku pod wyniki, które w piątek firma opublikowała. Z raportu za III kwartał płyną pozytywne wnioski. Spółka zwiększyła zysk netto do 46,42 mln zł z 31,74 mln zł zysku rok wcześniej. Zysk operacyjny wyniósł 67,6 mln zł wobec 36,52 mln zł zysku rok wcześniej. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 490,63 mln zł wobec 455,62 mln zł rok wcześniej. W I-III kw. 2022 r. spółka miała 94,85 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w porównaniu z 70,92 mln zł zysku rok wcześniej, przy przychodach ze sprzedaży w wysokości 1 327,77 mln zł w porównaniu z 1 178,7 mln zł rok wcześniej.

“Koncentracja na Europie Zachodniej i USA, gdzie przekierowaliśmy naszą podaż z rynków wschodnich przynosi już teraz pozytywne efekty. Chcemy prowadzić biznes w bezpiecznych obszarach i dlatego w perspektywie najbliższych okresów będzie to nasz główny kierunek strategiczny. Nadal aktywnie szukamy celów akwizycyjnych.

Blisko ważnego oporu 

Oprócz aspektów związanych z bezpieczeństwem ważne jest dla nas także zdobycie rozpoznawalnej marki oraz dostępu do rynku” – zapowiedział prezes Michalak, cytowany w komunikacie do wyników. Kurs przełamał linię trendu spadkowego i obecnie zmierza na kluczowy opór w rejonie 23 zł.

selena

Słabe odbicie 

Bez specjalnej reakcji na wyniki toczyły się notowania ML System w ubiegły piątek. Spółka podała, że w trzech kwartałach bieżącego roku miała 4,69 mln zł skonsolidowanej straty netto wobec 1,39 mln zł zysku rok wcześniej. Strata operacyjna wyniosła 0,58 mln zł wobec 2,52 mln zł zysku rok wcześniej w I-III kw. Wynik EBITDA wyniósł 21,3 mln zł, czyli o 34% więcej w ujęciu r/r. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 168,96 mln zł w I-III kw. 2022 r. wobec 121,44 mln zł rok wcześniej.

mlsystem

“W III kwartale 2022 r. grupa osiągnęła 12,6% marży EBITDA. Poprawa rentowności to m.in. efekt realizacji strategii ‘Nowej Ery Kwantowej’. Należy także podkreślić, że w III kwartale 2022 r. zysk brutto ze sprzedaży wyniósł 13,3 mln zł, co jest najlepszym, kwartalnym wynikiem w historii spółki. Rekordowy (24,9 mln zł) jest także narastający zysk brutto ze sprzedaży” – czytamy w komunikacie. Na wykresie mamy słabe odbicie, które może mieć problemy z powrotem ponad opór przy 53 zł.Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>

XTB

Conotoxia

Poprzedni artykułAkcje chińskich konsumentów i kasyn spadają wraz ze wzrostem liczby przypadków COVID-19!
Następny artykułEthereum (ETH) testuje 1100 dol., Bitcoin (BTC) poniżej 16 tys.!
lukasz nowacki
Aktywny inwestor i spekulant od 2010 roku, głównie na rynkach akcyjnych i walutowych. Zwolennik prostych metod opartych o przewagę statystyczną. Autor licznych analiz, wywiadów i opracowań dla portalu Comparic.pl. Pomysłodawca i organizator odbywającego się od wielu lat konkursu Liga Traderów. Prelegent licznych konferencji dla inwestorów m.in. Ogólnopolskiej Konferencji Biznesu i Nowych Technologii NetVision, łódzkiej konferencji StratoTrade czy inicjatyw studenckich np. „Gry Giełdowej” Koła Naukowego Inwestor z Łodzi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here