Naga MarketsSelena FM z dynamiczną korektą po wynikach - zapiski giełdowego spekulantaW ostatnich dniach wyniki za II kwartał pokazała Selena FM. Spółka zdecydowanie skorzystała na okresie pandemii, w których zainteresowanie domowymi remontami znacząco wzrosło. Selena FM odnotowała 21,76 mln zł skonsolidowanego zysku netto w II kw. wobec 26,16 mln zł zysku rok wcześniej. Zysk operacyjny wyniósł 28,44 mln zł wobec 34,93 mln zł zysku rok wcześniej. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 405,12 mln zł w II kw. 2021 r. wobec 294,93 mln zł rok wcześniej. Lepiej wygląda wynik półroczy. Tutaj mamy 39,79 mln zł skonsolidowanego zysku netto w porównaniu z 31,9 mln zł zysku rok wcześniej, przy przychodach ze sprzedaży w wysokości 723,08 mln zł w porównaniu z 559,95 mln zł rok wcześniej.

„Z dużą satysfakcją oceniamy to, jak dobrze przepracowaliśmy okres gwałtownych zmian na rynku. Jeśli sytuacja pandemiczna nie pogorszy się znacząco w najbliższych miesiącach, będziemy oczekiwać dalszej równowagi na rynku cen surowców. To z kolei będzie sprzyjać wzmacnianiu naszej sprzedaży i pozycji na rynku” – powiedział prezes Jacek Michalak. Selena FM podkreśliła, że niezwykle ważnym obszarem rozwoju grupy niezmiennie pozostaje zrównoważone budownictwo.Reakcja na wsparciu

W pierwszym półroczu br. grupa kontynuowała prace nad rozwojem produktów przyjaznych dla środowiska, odpowiadając w ten sposób zarówno na zmiany legislacyjne, jak i rosnące zapotrzebowanie rynku. Notowania zmagają się z dynamiczną korektę i możliwe, że cena ponownie zejdzie do linii trendu.

selena


Dołącz do największej grupy dyskusyjnej na Facebooku poświęconej GPW: Zyskowna strona giełdy prowadzonej przez Comparic.pl. Zapraszamy do jej aktywnego tworzenia!

Autor poleca również:Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here