Naga MarketsSelena FM uruchamia buy-back, w I transzy chce skupić 1 mln akcji po 24 zł/ szt.Warszawa, 08.10.2021 (ISBnews) – Zarząd spółki Selena FM podjął uchwałę w sprawie uruchomienia programu skupu i chce skupić w I transzy do 1 mln akcji własnych po cenie 24 zł, podała spółka. Buy-back będzie miał formę zaproszenia do składania ofert zbycia akcji spółki. Oferty można będzie składać od 12 do 20 października.

Zarząd podjął decyzję o uruchomieniu buy-backu działając na podstawie walnego zgromadzenia z 27 maja 2021 r.„Program skupu akcji własnych będzie odbywał się w transzach, w okresie od dnia 8.10.2021 r. do dnia 27.05.2024 roku, nie dłużej jednak niż do wyczerpania środków przeznaczonych na nabycie akcji własnych” – czytamy w komunikacie.

„W ramach pierwszej transzy skupu akcji własnych:

a) nabytych zostanie nie więcej niż 1 000 000 akcji własnych spółki, o łącznej wartości nominalnej 50 000 zł,

b) akcje własne będą nabywane po cenie wynoszącej 24 zł za jedną akcję, która została określona z uwzględnieniem warunków wynikających z uchwały ZWZ” – czytamy dalej.

Akcje własne będą nabywane za pośrednictwem Santander Biuro Maklerskie w transakcji lub transakcjach poza rynkiem regulowanym. Transakcje będą realizowane na podstawie ofert zbycia akcji spółki składanych przez akcjonariuszy spółki w odpowiedzi na zaproszenie do składania ofert zbycia akcji spółki.

„Harmonogram skupu akcji własnych Selena FM S.A. jest następujący:

invest

* data ogłoszenia oferty: 8.10.2021 r.,

* termin rozpoczęcia przyjmowania ofert sprzedaży od akcjonariuszy: 12.10.2021 r.,

* termin zakończenia przyjmowania ofert sprzedaży od akcjonariuszy: 20.10.2021 r.,

* przewidywany dzień rozliczenia nabycia akcji własnych przez spółkę: 25.10.2021 r.” – napisano także.

Łączna cena nabycia akcji własnych nie może przekroczyć wysokości kapitału rezerwowego utworzonego na nabycie akcji własnych spółki uchwałą walnego zgromadzenia z 27 maja 2021 r., tj. 75 mln zł.

Nabyte przez spółkę akcje własne mogą zostać przeznaczone do: a) umorzenia, b) dalszej odsprzedaży, c) wymiany na akcje lub udziały w toku dokonywanych przez spółkę przejęć lub restrukturyzacji; d) ustanowienia zabezpieczenia zobowiązań zaciągniętych przez spółkę, w szczególności zastawu, zastawu rejestrowego, zastawu finansowego lub przewłaszczenia na zabezpieczenie; e) w inny dopuszczalny prawem sposób rozdysponowane przez zarząd spółki z uwzględnieniem potrzeb wynikających z prowadzonej działalności, za zgodą rady nadzorczej, podano dalej.

Grupa Selena FM to globalny producent i dystrybutor chemii budowlanej. Główne marki to Tytan, Artelit oraz hiszpańska Quilosa. Jest jednym z trzech największych światowych producentów piany poliuretanowej używanej do montażu okien i drzwi. Zakłady produkcyjne Grupy Selena zlokalizowane są w Polsce, Chinach, Rumunii, Turcji, Hiszpanii, Kazachstanie, Korei Południowej oraz we Włoszech. W 2008 r. spółka zadebiutowała na warszawskiej giełdzie. Jej skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 1,38 mld zł w 2020 r.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: funt pln | euro korona islandzka | wp akcje | famur akcje wykres | kursy kryptowalut | rekomendacje gpw | ropa notowania |Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here