Naga MarketsSelena FM [SEL], Wielton [WLT] – Gorące spółki dniaProducent chemii budowlanej, spółka Selena FM poinformowała wczoraj o podpisaniu umowy na dostawę powłoki COOL-R, która łączy funkcję chłodzenia i wodoszczelności, na dach lotniska Porto Alegre w Brazylii o powierzchni 19 tys. m2. “Usunięto problemy hydroizolacyjne, a dzięki innowacyjnej powłoce COOL-R zewnętrzna temperatura dachu została obniżona z 86,4 stopni do 34,5 stopni Celsjusza. Tym samym bilans cieplny budynku zmienił się znacząco na korzyść, co przełoży się na zmniejszenie zużycia energii elektrycznej i emisji gazów cieplarnianych do atmosfery” – podano w komunikacie.

  • Selena FM z prestiżową umową na brazylijskim lotnisku
  • Wielton AGRO wskazuje na odbicie w sprzedaży

Wydaje się, że dostarczenie powłoki na tak znany obiekt jest dla spółki niezłą reklamą, tym bardziej, że powłoka to patent Seleny. W połowie czerwca spółka pokazała także niezłe wyniki za I kw. 5,18 mln zł zysku netto wobec 6,06 mln zł zysku rok wcześniej oraz około 282,71 mln zł przychodów czyli o ponad 10 mln zł więcej niż rok temu. Spółka wskazywała na obawy o produkcję przemysłową w Polsce i skalę inwestycji z powodu pandemii.

Te artykuły również Cię zainteresują
Selena odbije do linii trendu?

Warto tu dodać, że wczorajszy odczyt produkcji przemysłowej za czerwiec mocno zaskoczył i sięgnął 0,5% zamiast prognozowanych –6,9%. Na wykresie kurs jest na dość niskim poziomie na tle poprzednich lat, wydaje się jednak, że cena może wzrastać przynajmniej do linii trendu w okolicach 15,50 zł.

selena


Dołącz do największej grupy dyskusyjnej na Facebooku poświęconej GPW: Zyskowna strona giełdy prowadzonej przez Comparic.pl. Zapraszamy do jej aktywnego tworzenia!

Wielton z niezłymi wynikami sprzedaży

Nadal słabo wyglądają notowania jednego z europejskich liderów wśród producentów naczep – Wielton. Wczoraj spółka podała, że rejestracje pojazdów Wielton AGRO w Polsce osiągnęły 283 szt. w I połowie 2020 roku. Oznacza to wzrost rok do roku aż o 33%. W ten sposób spółka zyskała niemal 9% udział w rynku. „Pomimo ograniczeń związanych z koronawirusem branża producentów pojazdów dla rolnictwa nadal rozwija się niezwykle dynamicznie. Czerwiec był już trzecim kolejnym miesiącem 2020 r. kiedy polski rynek notuje lepszy wynik niż w miesiącu poprzednim” – podano w komunikacie.

wielton

Spółka jest zdania, że gdyby nie przestój w produkcji, wynik ten byłby jeszcze lepszy i prawdopodobnie zanotowano by historyczny rekord. Spoglądając na wykres nadal widać tendencję spadkową. Podczas ostatniego odbicia kurs wzrósł o ponad 100%, obecnie wydaje się, że kolejna szansa na podbicie notowań może pojawić się przy wsparciu w okolicach 4 zł.

Przeczytaj również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here