Naga MarketsSelena FM [SEL], Wielton [WLT] – Gorące spółki dniaProducent chemii budowlanej, spółka Selena FM poinformowała wczoraj o podpisaniu umowy na dostawę powłoki COOL-R, która łączy funkcję chłodzenia i wodoszczelności, na dach lotniska Porto Alegre w Brazylii o powierzchni 19 tys. m2. “Usunięto problemy hydroizolacyjne, a dzięki innowacyjnej powłoce COOL-R zewnętrzna temperatura dachu została obniżona z 86,4 stopni do 34,5 stopni Celsjusza. Tym samym bilans cieplny budynku zmienił się znacząco na korzyść, co przełoży się na zmniejszenie zużycia energii elektrycznej i emisji gazów cieplarnianych do atmosfery” – podano w komunikacie.

  • Selena FM z prestiżową umową na brazylijskim lotnisku
  • Wielton AGRO wskazuje na odbicie w sprzedaży

Wydaje się, że dostarczenie powłoki na tak znany obiekt jest dla spółki niezłą reklamą, tym bardziej, że powłoka to patent Seleny. W połowie czerwca spółka pokazała także niezłe wyniki za I kw. 5,18 mln zł zysku netto wobec 6,06 mln zł zysku rok wcześniej oraz około 282,71 mln zł przychodów czyli o ponad 10 mln zł więcej niż rok temu. Spółka wskazywała na obawy o produkcję przemysłową w Polsce i skalę inwestycji z powodu pandemii.

Selena odbije do linii trendu?

Warto tu dodać, że wczorajszy odczyt produkcji przemysłowej za czerwiec mocno zaskoczył i sięgnął 0,5% zamiast prognozowanych –6,9%. Na wykresie kurs jest na dość niskim poziomie na tle poprzednich lat, wydaje się jednak, że cena może wzrastać przynajmniej do linii trendu w okolicach 15,50 zł.

selena

Certyfikaty ING Turbo to notowane na GPW strukturyzowane produkty inwestycyjne, dzięki którym możesz korzystać ze wzrostów lub spadków cen akcji, indeksów, surowców, obligacji oraz kursów walut. Sprawdź materiały edukacyjne i dowiedz się jak inwestować w ING Turbo

Wielton z niezłymi wynikami sprzedaży

Nadal słabo wyglądają notowania jednego z europejskich liderów wśród producentów naczep – Wielton. Wczoraj spółka podała, że rejestracje pojazdów Wielton AGRO w Polsce osiągnęły 283 szt. w I połowie 2020 roku. Oznacza to wzrost rok do roku aż o 33%. W ten sposób spółka zyskała niemal 9% udział w rynku. „Pomimo ograniczeń związanych z koronawirusem branża producentów pojazdów dla rolnictwa nadal rozwija się niezwykle dynamicznie. Czerwiec był już trzecim kolejnym miesiącem 2020 r. kiedy polski rynek notuje lepszy wynik niż w miesiącu poprzednim” – podano w komunikacie.

wielton

Spółka jest zdania, że gdyby nie przestój w produkcji, wynik ten byłby jeszcze lepszy i prawdopodobnie zanotowano by historyczny rekord. Spoglądając na wykres nadal widać tendencję spadkową. Podczas ostatniego odbicia kurs wzrósł o ponad 100%, obecnie wydaje się, że kolejna szansa na podbicie notowań może pojawić się przy wsparciu w okolicach 4 zł.

Przeczytaj również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here