Naga MarketsGrupa Selena FM to globalny producent i dystrybutor chemii budowlanej.

selena

Akcje spółki drożały o około 6% podczas ostatniej sesji ubiegłego tygodnia. Powodem zwyżki były zaskakująco dobre wstępne szacunki za trzeci kwartał. Spółka odnotowała 12,67 mln zł skonsolidowanego zysku netto wobec 16,93 mln zł zysku rok wcześniej. Zysk operacyjny wyniósł 29,31 mln zł wobec 25,78 mln zł zysku rok wcześniej. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 347,01 mln zł wobec 350,25 mln zł rok wcześniej. Lepiej wyglądają dane od początku roku. Od stycznia spółka miała 23,58 mln zł zysku netto w porównaniu z 11,99 mln zł zysku rok wcześniej, przy przychodach ze sprzedaży w wysokości 927,47 mln zł w porównaniu z 891,39 mln zł rok wcześniej. Spółka zdołała także poprawić marże i ograniczyła koszty zarządu. Ciekawie wygląda wykres tygodniowy, gdzie kurs oscyluje przy dolnej krawędzi kanału spadkowego, co stwarza szansę na odbicie.

Zobacz również: Poranny przegląd GPW – Pekao, Tarczyński, CI Games

Grodno S.A. jest jednym z największych dystrybutorów artykułów elektrotechnicznych i oświetleniowych działającym na polskim rynku.

grodno

Spółka notowała podczas dwóch ostatnich sesji minionego tygodnia bardzo silne wzrosty. W piątek zwyżka sięgnęła 16%, a w sumie w całym tygodniu kurs podskoczył o ponad 40%. Powodem nagłej zwyżki były opublikowane wyniki za pierwsze półrocze roku obrotowego. Okazało się, że w tym czasie spółka zanotowała zysk netto w wysokości 1,84 mln zł co oznacza wzrost w porównaniu z poprzednim rokiem o 17%. Przychody osiągnęły pułap 236,67 mln zł co oznacza wzrost o 21%. Wynik w ujęciu EBITDA wzrósł o 16%. Zdaniem spółki wzrost wyników to zasługa rozwoju sieci sprzedaży oraz oferty asortymentowej i usługowej, a także korzystna koniunktura w branży budowlano-montażowej. Ciekawe wieści płyną z komunikatu spółki, w którym pojawia się szansa na wykorzystanie rosnących cen energii. Spółka chce to wykorzystać poprzez rozwijane w ostatnich latach kompetencje w zakresie inwestycji energooszczędnych. Grodno już teraz odnotowuje dynamiczny wzrost przychodów np. w zakresie instalacji fotowoltaicznych. Na wykresie widać, że spółka notuje w tym roku gigantyczną przecenę, mocny raport powinien więc podtrzymać odbicie, wydaje się, że przynajmniej do okolic 4 zł.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here