Naga MarketsPo danych dotyczących usługowego PMI w strefie euro, przyszedł czas na odczyt za grudzień dla Wielkiej Brytanii. Oprócz tego o godz. 10:30 pojawiło się jeszcze kilka mniej istotnych danych.

Zacznijmy od tych mniej istotnych, które zostały wcześniej zamieszczone na naszym Twitterowym profilu:

Wracając do PMI dla usług, wskaźnik ten wypadł w grudniu 2017 na poziomie 54,2. Stanowi to odczyt wyższy zarówno od prognoz (54,1) jak i poprzedniego wyniku z listopada, który osiągnął pułap 53,8.

Dane wskazują zatem na zwiększenie aktywności biznesowej w sektorze usługowym UK. Dodatkowo najnowsze badania ukazują również łagodny wzrost nowych miejsc pracy i zatrudnienia pod koniec 2017 roku.

Kabel na nowych maksimach sesyjnych

Mimo, że zakres ruchu w ciągu pierwszych 15-minut po danych to jedynie 8-pipsów, notowania zdołały ustanowić nowe maksima sesyjne. Wciąż jednak można to uznać za odrabianie spadku o silnym momentum, który rozpoczął się wczoraj rano i wyhamował w okolicach 1.3495.

Broker XM zapewnia 30 USD na start, a także konta w mikrolotach, dobre dla początkujących traderów >>


Poszerzaj swoją wiedzę na bezpłatnych webinariach prowadzonych przez redaktorów Comparic.pl!
Aktualny harmonogram i zapisy na:   Webinary XM.COMtokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułEFIX: Dolar w ważnym punkcie, podobnie jak główne pary
Następny artykułBitcoin jak kanarek w kopalni
Zafascynowany rynkiem Forex i aktywnie z nim związany od 2013 roku. Trader krótko- i średniterminowy stosujący swing trading. Do swoich analiz wykorzystuje Price Action pozwalające zrozumieć, co tak naprawdę dzieje się na rynku. Na pierwszym planie stawia spekulację w momentach przewagi, prostotę, zarządzanie ryzykiem, a przede wszystkim dyscyplinę. Prelegent podczas Price Action Day oraz Seminarium XM w Warszawie. Wolne chwile spędza na treningach kalisteniki i sztuk walki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here