Naga MarketsKurs funta (GBP/JPY) rośnie wraz z aktywnością (PMI) brytyjskiego sektora usługowego Dane dotyczące usługowego PMI dla Wielkiej Brytanii poznaliśmy dziś o godz. 10:30. Według IHS Markit / CIPS we wrześniu widać było poprawę w brytyjskim sektorze usługowym. Kurs funta (GBP/JPY) zmierza w kierunku ubiegłotygodniowych maksimów.

  • Aktywność sektora usługowego Wielkiej Brytanii rośnie 3. miesiąc z rzędu
  • Indeks PMI dla usług uplasował się we wrześniu na poziomie 56,1 
  • Funt umacnia się podczas pierwszej sesji obecnego tygodnia

Usługowy PMI we wrześniu na poziomie 56,1

Sektor usług w Wielkiej Brytanii kontynuował niedawne ożywienie po gwałtownym spowolnieniu związanym z początkiem pandemii koronawirusa (COVID-19) na początku 2020 r. Aktywność biznesowa rośnie trzeci miesiąc z rzędu. Wzrostowi sprzyjało kolejne ożywienie w nowych zleceniach, po doniesieniach o dalszej poprawie warunków rynkowych.

Zobacz też: Forex Tester. Najlepsze narzędzie do testów i symulacji?

Jednak wzrost w całym sektorze usług był nierównomierny, a zyski koncentrowały się głównie na obszarach takich jak usługi dla przedsiębiorstw. Podsektory bardziej narażone na kontakty społeczne, takie jak hotele, restauracje i catering zgłosiły spadek koniunktury w ciągu miesiąca spowodowany częściowo przez wycofanie rządowych programów wsparcia lub zaostrzenie ograniczeń związanych z COVID-19.

Po uwzględnieniu czynników sezonowych, usługowy indeks PMI dla Wielkiej Brytanii spadł z poziomu 58,8 (sierpień), który był najsilniejszym odczytem od kwietnia 2015 r., do poziomu 56,1 we wrześniu. Mimo najniższego odczytu od czerwca, indeks wskazywał jednak na wyraźne tempo wzrostu.

Kurs funta (GBP/JPY) umacnia się po byczej formacji

Notowania funta szterlinga w relacji do jena japońskiego testowały w ubiegłym tygodniu wsparcie przy 135,30 JPY. W piątek na tym wsparciu uformował się byczy pin bar, po którym notowania umacniają się podczas dzisiejszej sesji.

Poszerzaj swoją wiedzę na bezpłatnych webinariach prowadzonych przez redaktorów Comparic.pl! Aktualny harmonogram i zapisy: Webinary edukacyjne
.
GBP/JPY – wykres dzienny

Jeśli bykom uda się pokonać ubiegłotygodniowe maksima (137,00) mogą dalej kierować się do oporu przy 138,00.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here