Naga MarketsFlaga USAO godzinie 15:45 i 16:00 rynki zapoznały się z wynikami amerykańskiego wskaźnika PMI obrazującego aktywność sektora usługowego w Stanach Zjednoczonych – pierwszy publikował instytut IHS Markit, drugi natomiast ISM. Jak zwykle w tym przypadku dla traderów z USA zdecydowanie większe znaczenie ma ten drugi.


PMI powyżej oczekiwań

Z raportu IHS Markit wynika, iż pomimo prognoz zakładających utrzymanie wartości wskaźnika PMI dla sektora usług w Stanach Zjednoczonych na poziomie prezentowanym w trakcie publikacji wstępnych szacunków (50,7), ta ostatecznie wzrosła do 51,5. Fakt ten sprawia, że w stosunku do maja br. wartość wskaźnika wzrosła o 0,6 z 50,9.

PMI usługowe z USA

– Poprawa sytuacji w sektorze usług nie jest powodem do radości, ponieważ dane z badania nadal wskazują na gwałtowne spowolnienie tempa wzrostu gospodarczego w drugim kwartale. Dane PMI dotyczące produkcji i usług łącznie wskazują na wzrost PKB w tempie 1,5% w skali roku… W związku z tym, że firmy ograniczyły swoje plany ekspansji w obliczu słabszych niż oczekiwano napływów zamówień i bardziej ponurych perspektyw na nadchodzący rok, sytuacja na rynku pracy uległa pogorszeniu. Wzrost zatrudnienia był najsłabszy od ponad dwóch lat, a przyszłe oczekiwania zarówno w sektorze usług, jak i produkcji spadły do najniższego poziomu od czasu udostępnienia porównywalnych danych w 2012 roku – komentuje Chris Williamson, główny ekonomista w IHS Markit.

Zobacz także: Raport ADP znów rozczarowuje! “Małe NFP” znacząco poniżej oczekiwań

Na czele listy obaw firm dotyczących nadchodzącego roku znalazły się wojny handlowe i obawy geopolityczne wraz z prognozami wolniejszego wzrostu gospodarczego. Postęp w rozmowach handlowych między USA a Chinami może być zatem kluczem do zwiększenia zaufania w nadchodzących miesiącach.

Jak jednak wspomniano we wstępie, powyższa publikacja nie ma większego znaczenia dla inwestorów ze Stanów Zjednoczonych. Dlatego przejdźmy do zdecydowanie istotniejszego wskaźnika ISM opublikowanego o godz. 16:00.

Raport ISM znacznie poniżej oczekiwań

Zdecydowanie gorsze dane opublikował natomiast instytutu ISM, z raportu którego wynika, iż gospodarka rozwija się znacznie wolniej niż prognozowano. Mimo, że analitycy spodziewali się spadku wartości wskaźnika względem poprzedniego odczytu z 56,9 do 56,1, to ostateczna publikacja na poziomie 55,1 okazuje się być niemiłą niespodzianką.

PMI usługowe z USA

Kurs dolara pod presją podaży

Spoglądając na notowania pary walutowej USDCHF zauważymy, że wskutek niezwykle dynamicznych, poniedziałkowych wzrostów spowodowanych w dużej mierze pozytywnymi wynikami weekendowych rozmów na szczycie G20 rynek dotarł w okolice ostatnio pokonanego wsparcia (teraz oporu). Tam już wczoraj pojawiła się reakcja podażowa a dzisiejsze, rozczarowujące dane z pewnością nie wspierają dolara amerykańskiego.

Wprowadzenie do inwestowania – zapisz się na bezpłatny webinar

Kurs pary walutowej USDCHF
USDCHF Daily

Naga Markets jest autoryzowany i regulowany przez CySEC. NAGA Markets jest członkiem założonej w 2015 roku, notowanej na niemieckiej giełdzie grupy FinTech THE NAGA Group AG. Ze względu na bezpieczeństwo funduszy, obsługę klienta na wysokim poziomie oraz szybką realizację zleceń, broker posiada ogromne zaufanie wśród traderów na całym świecie.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułDolar wkrótce zaprezentuje ważną zmianę. Co dalej z kursem USD?
Następny artykułKomentarz giełdowy – giełda ignoruje złe informacje
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here