Naga MarketsFlaga Wielkiej BrytaniiJedną z ważniejszych publikacji piątkowego przedpołudnia były szacunkowe dane dot. dynamiki brytyjskiego Produktu Krajowego Brutto (PKB) w październiku oraz w trzecim kwartale 2018 roku. Wskaźnik ten obrazuje wartość rynkową wszystkich wytworzonych dóbr i usług w gospodarce przez określony czas. Dlatego w kalendarzu makroekonomicznym często można natknąć się na wskaźniki w ujęciu miesięcznym, kwartalnym czy rocznym. Wartości PKB dla Wielkiej Brytanii publikuje Office for National Statistics (urząd statystyczny Wielkiej Brytanii). Z raportu National Statistics wynika, iż zgodnie z rynkowymi oczekiwaniami, według wstępnych szacunków Produkt Krajowy Brutto (PKB) Zjednoczonego Królestwa wzrósł w październiku br. o 0,1%, co przyczyniło się do wzrostu o 0,4% w całym trzecim kwartale br. W porównaniu z analogicznym okresem roku ubiegłego odnotowano natomiast wzrost o 1,5% co i tak jest wynikiem gorszym od prognozowanego (1,6%). Wzrost gospodarczy napędzany był głównie przez sektor usług.

PKB UK

“Wzrost PKB spowolnił jesienią, po silnym lecie, a wzrost w sektorze usług uległ złagodzeniu głównie z powodu spadku sprzedaży samochodów. Znalazło to swoje odzwierciedlenie w silnej pozycji na rynku IT i księgowości. Produkcja przemysłowa nie odnotowała żadnego wzrostu w ciągu ostatnich trzech miesięcy, głównie z powodu spadku w przemyśle farmaceutycznym. Budownictwo, choć nieco spowolniło, kontynuowało swoje ostatnie solidne wyniki w zakresie budownictwa mieszkaniowego i infrastruktury” – komentował dzisiejszy raport Rob Kent-Smith, szef działu rachunków narodowych ONS.

Produkcja przemysłowa UK znacznie poniżej oczekiwań

Równocześnie z danymi dot. dynamiki wzrostu gospodarczego, ONS opublikował także październikowy raport na temat produkcji przemysłowej. To publikowany przez urząd statystyczny Wielkiej Brytanii raport obejmujący dane o zmianie wielkości produkcji w sektorze przemysłowym, energetycznym, górnictwie i kopalnictwie Wielkiej Brytanii. 

Ta pomimo i tak już pesymistycznych prognoz zakładających spadek na poziomie 0,4%, ostatecznie skurczyła się aż o 0,6%. Winą za ten spadek obarcza się spadek w przemyśle wytwórczym.

Pełna treść raportu jest dostępna na stronie ONS.

Produkcja przemysłowa w UKSytuacja techniczna na notowaniach pary GBPUSD

Spoglądając na notowania pary walutowej GBPUSD zauważymy, że kurs od pewnego czasu oscyluje w okolicy niezwykle istotnego wsparcia. Wydawać by się zatem mogło, że inwestorzy czekają na jutrzejsze głosowanie w brytyjskim parlamencie, które może dać odpowiedź na pytanie, czy rząd Zjednoczonego Królestwa poprze swoją premier i wypracowane przez nią porozumienie z UE. W chwili obecnej zdecydowanie bardziej prawdopodobne wydaje się odrzucenie wynegocjowanego podczas poprzedniego szczytu UE porozumienia. Więcej na ten temat przeczytasz w osobnym artykule.

Do handlu na parach walutowych z USD polecam sprawdzić ofertę brokera Naga Markets

Notowania pary walutowej GBPUSD


Naga Markets jest autoryzowany i regulowany przez CySEC. NAGA Markets jest członkiem założonej w 2015 roku, notowanej na niemieckiej giełdzie grupy FinTech THE NAGA Group AG. Ze względu na bezpieczeństwo funduszy, obsługę klienta na wysokim poziomie oraz szybką realizację zleceń, broker posiada ogromne zaufanie wśród traderów na całym świecie.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułKurs funta do złotego (GBP/PLN) poniżej 4,80zł
Następny artykułKurs ropy rośnie – oczekiwane dalsze zwyżki do 64,60
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here