Naga MarketsWcześniejszy komentarz capital.com mógł zainspirować założyciela Tesli Elona Muska do opublikowania dowcipu o bankructwie. Jednak żart nie pomógł Tesli w przezwyciężeniu tendencji spadkowej tak samo, jak całej branży technologicznej.

Indeksy giełdowe w USA zanotowały kolejny spadek w poniedziałek po tym, jak nowa fala krytyki wywołana przez Donalda Trumpa dotknęła internetowego giganta Amazon .

Akcje Amazon spadły o 5,2% po tym, jak prezydent USA Trump oskarżył firmę o nadużywanie taryf pocztowych. Eksperci branżowi są zdania, że Amazon opłaca US Post tylko połowę tego, co FedEx i inne w pełni prywatne firmy pobierają za te same usługi spedycyjne. Trump wspomniał, że US Post traci fortunę, wykonując zlecenia Amazon, i to się musi zmienić. W ubiegłym tygodniu prezydent USA ogłosił już, że jest gotowy do rozpoczęcia antymonopolowego lub podatkowego dochodzenia przeciwko Amazonowi. Wiadomości te spowodowały, że akcje spółki spadły o prawie 9% w ciągu dwóch dni – w tym czasie firma straciła 66 miliardów dolarów kapitalizacji.

Kolejne wiadomości, które doprowadziły inwestorów do niepokoju i spadku cen akcji, to wiadomość, że Chiny podniosły cła na amerykańskie towary w odpowiedzi na decyzję Trumpa o nałożeniu nowych ceł importowych na chiński import.

Wśród najbardziej “poszkodowanych” widzimy Cisco, Nvidię i Intel. Ten ostatni – Intel – był już pod presją po ogłoszeniu przez Apple, że zamierzają zastąpić układy Intela swoimi własnymi już w 2020 roku. Ta zapowiedź spowodowała spadek akcji Intela o ponad 6%. Powyższe spólki giełdowe to główni producenci układów elektronicznych i ponieważ są ściśle związane z kwestiami geopolitycznymi, nie jest zaskakujące, że są najbardziej dotknięte przeceną.

Tak zwany indeks FANG + Facebook, Amazon, Netflix, Google i niektóre inne globalne firmy, na przykład Tesla, spadły średnio o ponad 4%.

Według danych Capital.com, ostatnie wydarzenia szczególnie dotknęły inwestorów z branży technologicznej. Liczba transakcji wzrosła o około 50%, a średnio ponad 30% nowych otwartych pozycji stanowiły pozycje krótkie.

Akcje europejskie podążają za tendencja z rynku amerykańskiego, jednak nie aż w tak poważny sposób, spadając we wtorek rano o maksymalnie 0,8%. Większość europejskich akcji nie było notowanych w poniedziałek ze względu na święta wielkanocne. (FTSE 100 spadł o 0,7%, DAX stracił -0,76%, FR 40 – 0,52%, IBEX 35 Hiszpanii stracił – 0,57%)

Wszystko to dzieje się w czasie, gdy nie idzie tak, jak powinno w sektorze technologii i widocznie wkroczył on w skomplikowany okres. Podczas gdy ceny akcji spadają – począwszy od skandalu związanego z naruszeniem danych kończywszy na wojnie na taryfy celne- dobrze jest wiedzieć, że inwestorzy giełdowi mogą skorzystać nie tylko ze wzrostu cen, ale również na ich spadkach. Otwarcie pozycji krótkich (sell) na platformach CFD (kontrakt na różnice kursowe), takich jak Capital.com, jest jednym ze sposobów, aby to zrobić. Korzyści z handlu kontraktami CFD z Capital.com obejmują segregowane konta, bezpieczeństwo rachunków i usługi brokerskie, regulowane przez regulatora finansowego.
* Komentarz ten nie jest uważany za poradę inwestycyjną.

Ważne jest, aby pamiętać, że handlujesz na własne ryzyko. Po rozpoczęciu handlu możesz stracić cały swój zainwestowany kapitał. W żadnym wypadku nie handluj pieniędzmi, których nie możesz utracić.


Capital.com to fintech startup dostarczający platformę transakcyjną wspieraną przez AI (sztuczna inteligencja), której celem jest trading na najwyższym poziomie. Dostępna na komputery i smartfony platforma transakcyjna pozwala użytkownikom handlować kontraktami CFD na największych światowych rynkach, w tym na rynku Forex, kryptowalutach, towarach, indeksach i innych. Firma została dokapitalizowana kapitałem 25 milionów USD od VP Capital i Larnabel Ventures. Capital.com jest licencjonowany przez CySEC.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here