Naga MarketsFlaga Wielkiej Brytanii UKPunktualnie o godzinie 10:30 poznaliśmy najnowsze, lutowe rezultaty wskaźnika PMI przemysłowego z Wielkiej Brytanii. Jak wynika z publikacji IHS Markit i CIPS, po dość optymistycznych danych ze strefy euro, te z UK nie powinny być dla nikogo żadnym większym zaskoczeniem.


Jak się okazuje, dzisiejszy odczyt na poziomie 52,0 okazał się bowiem zgodny z rynkowym konsensusem zakładającym dokładnie taką wartość. Oznacza to, że wartość wskaźnika osunęła się w ujęciu miesiąc do miesiąca o 0,6 punktu wobec zrewidowanego ujemnie odczytu za styczeń (52,6 zrewidowane ujemnie z 52,8). Warto jednak zaznaczyć, że dopóki wskaźnik utrzymuje się powyżej 50 punktów, świadczy to o mniej bądź bardziej, ale jednak pozytywnej aktywności sektora przemysłowego w UK.

PMI przemysłowe z UK
Źródło: IHS Markit

Oficjalne dane potwierdzają, że przemysł wytwórczy znajduje się już w recesji (…) Oprócz niepewnych perspektyw, producenci stoją również w obliczu zacierającego się kontekstu spowolnienia na rynku krajowym i osłabienia napływu nowych firm eksportowych, w miarę jak światowy wzrost spowalnia. Produkcja przemysłowa i szerzej pojęta gospodarka Wielkiej Brytanii stoją zatem w obliczu trudnej sytuacji w 2019 r. – skomentował dzisiejsze wyniki Rob Dobson, dyrektor IHS Markit

Chociaż wartość indeksu utrzymywała się na stałym poziomie powyżej 50 punktów, przyczyny, dla których był on trwały, były mniej zachęcające. Firmy twierdziły, że gromadzą zapasy surowców i wyrobów gotowych, aby utrzymać rentowność swojej działalności w nadchodzących miesiącach. Poziom zakupów również rósł w najszybszym tempie od czasu rozpoczęcia badania w 1992 r., ponieważ strach przed opóźnieniami celnymi, taryfami i scenariusz “no-deal” był dla wielu realny. Spowolnienie w tym sektorze była również widoczna w poziomie zatrudnienia. Doszło to bowiem do największej utratym miejsc pracy od sześciu. Jest mało prawdopodobne, aby firmy wkrótce zaczęły zatrudniać nowych pracowników – dodaje Duncan Brock, dyrektor CIPS.

Sytuacja techniczna na GBPUSD

Spoglądając na notowania pary walutowej GBPUSD zauważymy, że kurs oscyluje obecnie w okolicy lokalnego wsparcia. Jeżeli tylko poziom ten zostanie pokonany, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się nawet dalszej deprecjacji kursu funta szterlinga (GBP) wobec dolara amerykańskiego (USD).

Do handlu na parach walutowych z GBP polecam sprawdzić ofertę brokera Naga Markets

Kurs pary walutowej GBPUSD
GBPUSD M30

Naga Markets jest autoryzowany i regulowany przez CySEC. NAGA Markets jest członkiem założonej w 2015 roku, notowanej na niemieckiej giełdzie grupy FinTech THE NAGA Group AG. Ze względu na bezpieczeństwo funduszy, obsługę klienta na wysokim poziomie oraz szybką realizację zleceń, broker posiada ogromne zaufanie wśród traderów na całym świecie.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułTesla zapowiada niskokosztowy Model 3 wart 35$ tys. Jak reagują akcje spółki?
Następny artykułKurs funta rośnie – para GBP/JPY osiąga cele
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here