Naga MarketsSektor gier zyskuje najwięcej pomimo przesuniętej premiery CyberpunkaIndeksy za Oceanem odreagowały przecenę, choć w ostatnich godzinach handlu oddały sporą część wypracowanego zysku. Chwilowa zmiana nastroju nie neguje jednak negatywnego scenariusza giełdowych turbulencji spowodowanych II falą pandemii. Po wczorajszym posiedzeniu EBC i zapowiedzi rekalibracji polityki pieniężnej w grudniu, jedną z opcji jest zwiększenie skali skupu instrumentów finansowych.

Indeksy odreagowują przeceny, PKB w USA na fali wzrostowej

Szukając przejaśnienia wśród gromadzących się nad gospodarkami ciemnych chmur można zwrócić uwagę na nieco lepszy odczyt amerykańskiego PKB za III kw. – w ujęciu zanualizowanym wzrósł o 33,1% wobec konsensusu oczekiwań 31% (dane k/k w ujęciu zannualizowanym). Pod koniec dnia poznaliśmy raporty dostarczone przez największe amerykańskie spółki: 1) Zysk na akcję Amazona w ujęciu r/r wzrósł niemal 3-krotnie z 4,23 USD do 12,37 USD, tym samym znacząco przewyższył konsensus zakładający skromne 7,42 USD. 2)

Te artykuły również Cię zainteresują

Podobne zaskoczenie miało miejsce po raporcie opublikowanym przez Alphabet, gdyż zysk na akcję w III kw. wyniósł 16,4 USD i był wyższy o 45% od prognoz, a wynik z analogicznego okresu w ubiegłym roku przebił aż o 62%. 3) Facebook również znacząco przewyższył oczekiwania – wypracował 2,71 USD zysku na akcję wobec 2,12 USD w ubiegłym roku oraz wobec prognozowanego 1,9 USD, 4) Najmniejsze zaskoczenie dostarczyło Apple, które zwiększyło zysk na akcję jedynie z 0,71 USD do 0,73 USD (porównanie uwzględnia split 4:1), przy czym konsensus zakładał 0,7 USD na akcję.

Krajowe indeksy zakończyły dzień bez większych zmian. Wzrostami wyróżniał się sektor gier, który zyskał niemal 5%, głównie dzięki CD Projekt, którego kurs odbił po wcześniejszym wyrysowaniu nowych średnioterminowych dołków po kolejnym już przełożeniu premiery gry „Cyberpunk”. W ramach przypomnienia: pierwszy komunikat o przesunięciu miał miejsce 16 stycznia co spotkało się z początkową wyprzedażą, która została wymazana kolejnego dnia – w kolejnych tygodniach notowania studia dalej rosły. Na drugie przełożenie premiery z dnia 18 czerwca 2020 r. walor zareagował wzrostem już na pierwszej sesji po podaniu komunikatu.

Ostatni komunikat trafił na rynek w niefortunnym czasie, gdy ogółem na rynkach zapanowała ostra wyprzedaż. Z raportów wynikowych, po sesji wyniki podała Grupa Lotos: zysk netto wyniósł 249 mln zł w III kw. wobec 126 mln zł w III kw. 2019 r. z pozostałych informacji: Biomed poinformował o podpisaniu umowy na promocję i dystrybucję Distreptazy w Polsce – szacowana wartość umowy za pierwsze 5 lat wynosi 36,7 mln zł, o podpisaniu umowy na trójramienne badanie kliczniczne leku MabionCD20 poinformowała spółka Mabion – koszt wyniesie około 5,4 mln euro.

WIG w układzie dziennym

Adam Dudoń

Autor poleca również: Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here