CMC Markets
Kliknij po więcej informacji

Nareszcie doczekaliśmy się nowego iPhone’a! Tak naprawdę kupić go będzie można dopiero w listopadzie, ale warto chyba poczekać. Apple twierdzi, że to najbardziej zaawansowany smartfon jaki kiedykolwiek stworzyli. I jestem pewny, że mówią prawdę. Kto spędziłby tyle czasu i pieniędzy na coś co byłoby gorsze od poprzednika? 


Jeszcze jedna rzecz w nowym iPhonie zapiera dech w piersiach. To cena. Konkretnie $999 lub £999 na Wyspach. To będzie nie tylko najlepszy iPhone w historii, ale również najdroższy. Nazwijcie mnie fanbojem, ale prawdopodobnie kupię nowy telefon Apple tak samo jak kupię ich akcje 😉

Financials górą

Akcje na Wall Street ponownie drożeją, a liderem wzrostów został sektor finansowy. Akcje takich gigantów jak JPMorgan, czy Goldman Sachs zyskały wczoraj niemal 2%. 

Powód tych wzrostów nie jest do końca jasny. Szkody jakie wyrządziły huragany Harvey i Irma z całą pewnością zaszkodzą finansom dużych firm ubezpieczeniowych, a zdaniem Jamiego Dimona, CEO JP Morgan przychody z tradingu w sektorze bankowym dość wyraźnie spadły w ostatnim kwartale i słabnąć mają nadal.

Choć Dimon nie wskazał jednoznacznie na Bitcoina jako głównego sprawcę całego zamieszania wokół bankowych zysków z tradingu, to jednak powiedział kilka cierpkich słów na temat cyfrowej waluty.

Handluj akcjami amerykańskich spółek za pomocą platformy eToro

CEO JP Morgan porównał BTC do historycznej bańki tulipanowej i stwierdził, że kryptowalut używają jedynie przestępcy, dilerzy narkotyków oraz mieszkańcy Wenezueli i Korei Północnej. Nie wiem do końca co na celu miało to porównanie, lecz całą retoryka Dimona jest dość dziwna. Nie tak dawno przecież głośno komentowana była sprawa sporych inwestycji JP Morgan w technologię blockchain. Bank nie tylko jest mocno zaangażowany w projekt Hyperledger ale rozpoczął prace nad własną kryptowalutą o nazwie Quorum, która oparta jest na infrastrukturze Ethereum.

Podejrzewa się, że Dimon chciał podkopać pozycję Bitcoina. Wyczekał do odpowiedniego momentu z swoim atakiem i wykorzystał w pełni swoją pozycję. Nawet jeżeli jego zarzuty nie mają sensu, cena BTC wyraźnie na nie zareagowała. Bitcoin w pierwszej godzinie po wypowiedzi CEO JP Morgan stracił blisko $200, przekraczając psychologiczne wsparcie na poziomie $4000:

Nie tylko Bitcoin traci. W ostatnich 24 godzinach z całego rynku kryptowalut odpłynęło około 10 mld USD:

Kryptowaluty wciąż narażone są na dalsze komentarze Ludowego Banku Chin. Wszyscy zastanawiają się, czy PBoC nie pójdzie krok dalej i nie zamknie wszystkich giełd w Chinach. Tymczasem traderzy eToro wciąż głośno krzyczą: HODL! i niewielu z nich decyduje się na wyjście z długoterminowych inwestycji na kryptowalutach. Być może mają w pamięci inną wypowiedź Dimona, który stwierdził, że BTC może kosztować nawet $100 000…

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

STO

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here