Naga MarketsFranki szwajcarskie na tle flagiPo 2011 roku powstała ustawa anty-spreadowa, która spowodowała, że banki nie mogły już same ustalać kursów wymiany dla kredytów denominowanych w walutach obcych. Jak zauważa Marcin Tuszkiewicz ze Squabera, według danych KNF od 2000 do 2015 roku banki odnotowały zysk w wysokości 5,5 mld zł tylko dzięki korzystnemu spreadowi, czyli opłatach, które zmuszały klientów do korzystania z ich warunków.


Kredyty we frankach straciły na atrakcyjności po 2017 roku

W wyniku tego powstała ustawa, która umożliwiała możliwość spłaty w dewizie w której był wzięty kredyt.

Od dwóch, trzech lat coraz więcej ludzi przychodzi do sądów twierdząc, że umowy które mieli z bankami były niezgodne z prawem. Według prawa Unii Europejskiej jeśli jakaś umowa nie była negocjowana indywidualnie i zawiera niekorzystne, jednostronne zapisy to prawo powinno chronić konsumenta – poinformował Marcin Tuszkiewicz.

Kurs franka blisko tegorocznych szczytów

Notowania pary walutowej CHF/PLN dotarły dziś w rejon tegorocznego szczytu 4,0510, jednak nie doszło do jego wybicia. Presja kupujących dominuje i najprawdopodobniej w najbliższych dniach dojdzie do dalszej aprecjacji franka. Najbliższe wsparcie stanowi psychologiczny poziom 4,00.

Kurs franka do złotego w czwartek na interwale dziennym 29 8 19
Kurs franka do złotego w czwartek na interwale dziennym

A jeśli interesujesz się finansami i biznesem oraz chcesz być na bieżąco z najciekawszymi informacjami z Polski, Europy i Świata, już teraz SUBSKRYBUJ nasz kanał. Będziesz niezwłocznie informowany o nowościach, które pojawiają się w telewizji Comparic24.TV oraz na naszym kanale. Zasubskrybuj kanał Comparic24.TVConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here