Naga MarketsKomisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) nałożyła w czwartek kary na grupę internetowych marketerów, którzy stworzyli i rozpowszechnili promocyjne materiały wideo zachęcające emerytów i innych inwestorów detalicznych do otwarcia rachunków maklerskich i handlu papierami wartościowymi wysokiego ryzyka w ramach rynku opcji binarnych.


Filmy prezentowały historię „od zera do bohatera”. Inwestorom zostało jedynie to pierwsze

Według skarg otrzymanych przez SEC, inwestorzy zostali oszukani na dziesiątki milionów złotych poprzez oszukańcze kampanie marketingowe, które obiecywały, że traderzy będą zarabiać duże ilości pieniędzy poprzez otwarcie kont opcji binarnych i przy użyciu sekretnego oprogramowania przeznaczonego do handlu na nich.

SEC twierdzi, że marketerzy byli opłacani za każdy nowy rachunek maklerski, na który trafiał depozyt. Według skarg, reklamy internetowe rozpowszechniane za pośrednictwem spamerskich metod, używały aktorów do przedstawiania zwykłych ludzi, którzy stali się milionerami poprzez opcje binarne. Materiały fałszywie inscenizowały zyski domniemanych traderów podczas handlu w czasie rzeczywistym. SEC twierdzi, że oprogramowanie zostało sfałszowane, aby przekonać inwestorów do otwarcia rachunków u brokerów.

Amerykański KNF edukuje i ostrzega inwestorów

Chcąc edukować inwestorów na temat ryzyka oszustw marketingu internetowego, SEC stworzył serię własnych materiałów ostrzegających przed przekazywaniem własnych danych i zakładaniu kont po rozmowie z maklerem telefonicznym.

“Zgodnie z naszymi danym, tysiące inwestorów detalicznych zostało oszukanych na ogromne kwoty, wierząc w historie, w których przeciętni ludzie stawali się nieprzeciętnie bogaci”, powiedziała Melissa Hodgman, Dyrektor wspomagający z Działu Egzekwowania prawa w SEC. “Ci, którzy stosują agresywne strategie marketingowe, aby wyłuskać z inwestorów ostatnie oszczędności, będą pociągnięci do odpowiedzialności za fałszywe i wprowadzające w błąd oświadczenia w Internecie”.  

W najnowsze sprawie prowadzonej przez SEC zarzuty postawiono 10 osobom i dwóm firmom zaangażowanym w oszukańcze kampanie marketingowe. Postępowanie wyjaśniające jest w toku. Działania mają na celu nałożenie kar, pozbawienie praw do nieuczciwych zdobytych korzyści oraz stałe nakazy sądowe.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here