Naga MarketsWybuch pandemii koronawirusa oraz wprowadzone z tego powodu liczne restrykcje przyczyniły się do powstania najpoważniejszego od lat kryzysu gospodarczego. Jego skutki są na tyle poważne, że Amerykanie rozważają wprowadzenie kolejnego programu pomocowego. Sekretarz Skarbu Steven Mnuchin przedstawił nową, wartą 916 miliardów dolarów propozycję ulgi covidovej.

  • Rząd USA zamierza przeznaczyć 916 mld USD na pomoc najbardziej potrzebującym
  • Dolar amerykański w dalszym ciagu osłabia się jednak w stosunku do zdecydowanej większości walut grupy G8

Amerykanie potrzebują wsparcia

Mnuchin w swoim oświadczeniu wskazał, że proponowany przez niego pakiet pomocowy obejmuje wsparcie finansowe dla władz państwowych i lokalnych oraz przedsiębiorców, szkół i uniwersytetów. Jego zdaniem jest to “dużo lepszy produkt” niż przedstawiony niedawno pakiet pomocowy o wartości 908 miliardów dolarów, o którym pisaliśmy kilka dni temu.

Te artykuły również Cię zainteresują
Propozycja Mnuchina zakłada nie tylko tylko wsparcie małych przedsiębiorców, lecz także rozszerza dwa wygasające powoli programy ubezpieczenia na wypadek bezrobocia – jeden dla pracowników koncernu i drugi dla pracowników, którzy wyczerpali swoje 13 tygodniowe standardowe zasiłki. Ponadto, 160 miliardów dolarów zastanie przekazane na pomoc dla władz państwowych i lokalnych a kolejne 100 miliardów dolarów przeznacza się na finansowanie edukacji.

W swoim wtorkowym oświadczeniu Mnuchin powiedział, że pakiet pomocowy wart 916 miliardów dolarów zostanie sfinansowany z niewykorzystanych środków z wcześniejszych rachunków stymulacyjnych. Obejmuje to 429 mld dolarów, które pozostały z marcowego bodźca, który przewidywał bezpośrednie pożyczki dla firm i programy pożyczek awaryjnych poprzez Rezerwę Federalną. Kolejne 140 miliardów dolarów pozostało z programu ochrony wypłat w ramach pomocy dla małych przedsiębiorstw (Paycheck Protection Program).

Dolar amerykański jedną z najsłabszych walut G8

Biorąc jednak pod uwagę zmienność w trakcie środowego handlu zauważymy, że dolar amerykański osłabia się o poranku w stosunku do zdecydowanej większości walut grupy G8. Jego jedynie symboliczną aprecjację dostrzec można bowiem tylo w relacji do jena japońskiego.

Słabość USD doskonale widać także na notowaniach indeksu DXY obrazującego śledzi siłę dolara wobec koszyka wybranych walut. Jego wartość osunęła się bowiem od drugiej połowy marca o ok. 12 proc. osiągając w ten sposób najniższy poziom od kwietnia 2018 r.

Zapraszamy na bezpłatny webinar: 7 kroków jak zbudować swoją strategię inwestycyjną

Autor poleca również:


NAGA Markets jest autoryzowany i regulowany przez CySEC. NAGA Markets jest członkiem założonej w 2015 roku, notowanej na niemieckiej giełdzie grupy FinTech THE NAGA Group AG. Ze względu na bezpieczeństwo funduszy, obsługę klienta na wysokim poziomie oraz szybką realizację zleceń, broker posiada ogromne zaufanie wśród traderów na całym świecie.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułColumbus Energy chce pozyskać 250 mln zł z emisji zielonych obligacji w I kw.
Następny artykułMercator chce przeznaczyć ok. 35% zysku na dywidendę lub skup akcji
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here