Naga Marketssteve barclaySekretarz Brexitu w Wielkiej Brytanii Steve Barclay powiedział, że aktualne ryzyko nie zawarcia transakcji z Unią Europejską jest „niedoszacowane” przez rynek. Prawodawcy zapytali Barclaya czy uważa, że ​​UE będzie skłonna zaoferować ustępstwa, które sprawią, że umowa rozwodowa będzie możliwa do zaakceptowania przez Parlament, który wcześniej trzy razy odrzucił obecne porozumienie.


Kryzys nadejdzie w najgorszym dla Brytyjczyków czasie?

Funt po raz kolejny ponosi ciężar podwyższonych napięć ws. Brexitu. GBP spadł wczoraj o -0,9% w związku z rosnącymi oczekiwaniami, że następny premier UK doprowadzi do chaotycznego zerwania z największym partnerem handlowym jakim jest Unia Europejska.

Myślę, że ryzyko braku porozumienia jest niedoszacowane – powiedział Barclay.

Od czasu rozpoczęcia kampanii referendalnej waluta Wielkiej Brytanii pozostaje silnie zależna od rozwoju Brexitu. We wtorek funt szterling spadł do najniższego poziomu od 2017 r. w stosunku do dolara, ponieważ obaj pretendenci do roli premiera nadal trzymają się twardego stanowiska i są przychylni rozwodowi bez zawarcia umowy. Wydarzenia te zwiększyły obawy wśród inwestorów, że chaotyczne odejście może dojść do skutku, co nie było do tej pory aż tak prawdopodobne.

Względna siła walut w ostatnim kwartale
Względna siła walut w ostatnim kwartale

Funt pozostaje z najgorszym wynikiem wśród głównych walut w ciągu ostatnich trzech miesięcy. W przypadku Borysa Johnsona i Jeremy’ego Hunta, którzy mają nadzieję na dalsze przywództwo, istnieje ryzyko, że spadająca waluta wygląda jak wotum nieufności od inwestorów, co może wskazywać na niepomyślne tło dla nowego rządu.

tabliczka z napisem brexitCoraz większa liczba analityków ostrzega, że konsekwencje trwającej niepewności mogą być również bardziej bezpośrednie, a kryzys może nadejść w najgorszym momencie dla milionów Brytyjczyków. Waluta spadła o 4% w stosunku do euro, 5% w stosunku do dolara i 6% w stosunku do liry tureckiej od połowy kwietnia. Osoby spędzające wakacje w Brazylii uznają, że ich siła nabywcza jest szczególnie ograniczona, dzięki 8-procentowemu spadkowi funta szterlinga w stosunku do reala w tym okresie.

Zobacz również: Funt na dwuletnich minimach wraz z powrotem ryzyka hard Brexitu

GBPBRL na interwale tygodniowym
GBPBRL na interwale tygodniowym

W Wielkiej Brytanii słabszy funt grozi również podsyceniem inflacji, ponieważ wyższe ceny importowe wpływają na konsumentów. Podczas gdy dzisiejsze dane wskazują, że wzrost cen w czerwcu pozostał stabilny, to sytuacja może w każdej chwili ulec zmianie.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here