Naga MarketsZaplanowana na przyszły tydzień aktualizacja sieci Bitcoin o nazwie Segwit2x została wstrzymana. Przynajmniej tak wynika z oświadczenia na stronie Linux Foundation, podpisanego przez kilka kluczowych przedsiębiorców i deweloperów stojących za rozwojem projektu. Powodem ma być potencjalny „podział społeczności”. W odpowiedzi na decyzję notowania Bitcoina zyskiwały ponad 10% i osiągnęły nowy ATH, tuż pod poziomem 8 tysięcy dolarów.


Forka jednak nie będzie. Przynajmniej na razie

Aktualizacja oprogramowania doprowadziłaby do kolejnego podziału łańcucha (tzw. fork) co doprowadziłoby do powielenia istniejących Bitcoinów i stworzenia nowej kryptowaluty. „Naszym celem zawsze było przeprowadzenie jak najpłynniejszej aktualizacji” – twierdzi prezes przedsiębiorstwa BitGo, Mike Belshe. „Chociaż silnie wierzymy w potrzebę implementacji większych bloków, istnieje coś o wiele istotniejsze: utrzymanie spójności naszej społeczności”.

Kilkadziesiąt minut po publikacji oświadczenia wartości Bitcoina z poziomów $7500 podnosiła się do $7888 na zlokalizowanej w Luksemburgu giełdzie Bitstamp.

Kurs BTC/USD dzięki TradingView.

Alistair Milne, menedżer Altana Digital Currency Fund napisał na swoim profilu Twitterowym: „Fork 2x jest martwy. Niech żyje #Bitcoin”, prezentując jednocześnie treść oświadczenia, które zostało dzisiaj opublikowane.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here