Naga MarketsTak twierdzi Calvin Aye, miliarder, który zbił fortunę dzięki biznesowi opartemu na internetowych grach hazardowych, a także wielki orędownik powstałej w listopadzie zeszłego roku w wyniku hard forka Bitcoin Cash kryptowaluty o nazwie Bitcoin SV.  Wbrew faktom poinformował on 28 sierpnia, że sędzia prowadzący sprawę Craiga Wrighta uznał, że jest on Satoshim Nakamoto, który stworzył Bitcoina.

Aye pozostaje wierny Wrightowi

Wiadomość na ten temat Calvin Aye opublikował na Twitterze:

„Fajnie, że teraz mogę do was napisać, gdy Craig wyciąga monety z funduszu tulipanowego (tulip trust). Też dobry czas, bo sędzia orzekł, że Craig jest Satoshim.”

Jednak wiadomym jest, iż sądzia prowadzący sprawę wyraźnie zaznaczył, iż nie będzie orzekał w kwestii tego, czy Wright naprawdę jest legendarnym Satoshi Nakamoto.

“Nie muszę decydować i nie decyduję, czy dr Wright jest naprawdę Satoshim Nakamoto. Nie jestem również zobowiązany do decydowania i nie decyduję o ilości bitcoinów, jeśli w ogóle, którą kontroluje dziś dr Wright”

W tym tygodniu sędzia orzekł, iż Craig będzie musiał oddać bratu zmarłego Davida Kleimana – Irze Kleimanowi, 50 proc. swoich bitcoinów wartych ok. 5 mld USD oraz swoich praw do oprogramowania, nad którym pracował wraz ze zmarłym w 2013 roku Davidem.

Zobacz również: Craig Wright sfałszował dokumenty przedstawione w sądzie?

Problemem może okazać się wypłata zasądzonych środków, gdyż samozwańczy Satoshi Nakamoto swego czasu twierdził, iż utracił klucze prywatne do adresów z powodu przeformatowania dysków twardych, na których się znajdowały.

Ayre pozostawał jedną z nielicznych osób wspierających Craiga podczas procesu, w którym zarzucono mu podrobienie dokumentacji i korespondencji mailowej, z której maiło wynikać, że Kleiman przekazał Wrightowi prawa do wszystkich posiadanych przez siebie bitoinów.

Tajemniczy fundusz tulipanowy

W tweecie Ayre jest mowa o tulipanowym funduszu powierniczym (tulip trust), w ramach którego rzekomo Kleiman i Wright zdeponowali wszystkie 1,1 mln bitcoinów, które wspólnie wydobyli w latach 2009-2011. Wright twierdzi, iż w ramach funduszu istnieje zapis, według którego wszystkie zgromadzone tam środki mają stać się jego własnością do 2020 roku.

Jak wiadomo sąd uznał dokumentację, na podstawie której Craig przedstawia swoje rzekome prawa do majątku Kleimana za sfałszowaną. Zdaniem Craiga w ramach funduszu ustanowionych zostało siedmiu powierników i żeby uzyskać dostęp do zgromadzonych tam bitcoinów, należy użyć kluczy prywatnych posiadanych przez każdego z nich, co zostało także zawarte w dokumencie przedstawionym przez Wrighta sądowi:

„Dostęp do zaszyfrowanego pliku zawierającego adresy publiczne wraz z powiązanymi z nimi kluczami prywatnymi do bitcoinów, które wydobyłem wymaga bym ja oraz powiernicy określeni w Funduszu Tulipanowym dokonali odszyfrowania [pliku] zapisanego w systemie Shamira”.

Interesującą jest na pewno kwestia powiązań Calvina Aye’a z Craigiem, które sięgają co najmniej do maja 2016, kiedy to Wright zaczął przedstawiać siebie za prawdziwego Satoshiego Nakamoto. Istnieją przesłanki by twierdzić, że Aye sfinansował całą kampanię medialną z tym związaną. Teraz wygląda na to, że jest jedną z nielicznych osób, które nadal wierzą w zapewnienia Craiga.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here