Naga MarketsDobrze nakreślone poziomy wsparcia i oporów mogą służyć bardzo długi czas. Dowodem tego jest ostatnia analiza spółki Seco, napisana dziewięć miesięcy temu  przez Łukasza Nowackiego. 

Wskazał on wtedy poziomy wsparć o oporów. Jak się teraz okazuje, po publikacji jego wpisu, wsparcie na poziomie 20 zł utrzymywało cenę jeszcze przez pół roku. Potem nastąpił mały krach i cena zawędrowała ponad 6 złotych niżej. Kolega, który poprosił mnie o analizę SWG wskazał, żebym przyjrzał się lukom. Przy tak małym wolumenie i przy tak częstych szarpaniach kursem akcji ciężko doszukiwać się sensu w każdej luce ale na szczególną uwagę mogą zasłużyć luki zaznaczone na screenie:,329-swgLuka /1/ – najbliższy opór i najbardziej rozsądny poziom TP dla obecnych posiadaczy akcji, jest zarazem granicą między trendami średnioterminowymi.

Te artykuły również Cię zainteresują
Luka /2/ – jej znaczenie potwierdzają świeczki wzrostowe z początku lutego tego roku. Owe trzy świeczki kończą się na podobnym poziomie a następne po nich tworzą się znacznie niżej, na szczęście poziom został pokonany jedną mocną świeczką.

Luka /3/ – jej pokonanie było pierwszą oznaką “lepszego jutra”.


Sprawdź ofertę brokera HFT w zakresie inwestycji na spółkach z GPW. Zobacz promocję na najniższą prowizję na rynku.


W przypadku wykresu, gdzie wolumen jest znikomy same luki nic szczególnego nie wnoszą. Podobnie jak w przypadku wykresów spółek groszowych ważniejsze są pokonywane poziomy cenowe.

Na pewno interesuje Cię, co sądzę o przyszłym ruchu ceny? Przyznam, że moje wiedza ogranicza mnie do stwierdzenia, że kurs napotka na mocny opór na poziomie 20 zł i tyle… Na dalszą część analizy musimy poczekać i zobaczyć jaka będzie reakcja na ten psychologiczny poziom. 329-swg-tygTrend spadkowy trwa w najlepsze i nie ma co oczekiwać, że ogólne nastroje zmienią się z dnia na dzień.


Bezpłatne analizy spółek z GPW na zamówienie – wpisz interesującą Cię spółkę w komentarzu pod artykułem, a specjalnie dla Ciebie wykonamy jej analizę techniczną.

invest


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here