Naga MarketsSeco/Warwick S.A. to jeden z największych na świecie producentów pieców do obróbki cieplnej metali. Do głównych rynków, w których działają odbiorcy jej produktów zaliczyć można przemysł motoryzacyjny, lotniczy, energetyczny, maszynowy, narzędziowy i metalurgię aluminium. Spółka od 2007 roku notowana jest na warszawskiej giełdzie. Firma opublikowała właśnie raport za pierwszą połowę 2018 roku. Poniżej najważniejsze szczegóły z raportu.

Seco/Warwick zanotował 10,26 mln zł skonsolidowanego zysku netto w pierwszej połowie 2018 r. wobec 12,99 mln zł straty rok wcześniej.

Te artykuły również Cię zainteresują
Zysk operacyjny wyniósł 14,97 mln zł wobec 12,9 mln zł straty rok wcześniej.

Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 268,02 mln zł w I połowie 2018 roku wobec 245,33 mln zł rok wcześniej.

W ujęciu jednostkowym zysk netto w I poł. 2018 r. wyniósł 9,19 mln zł wobec 8,04 mln zł zysku rok wcześniej.

“W pierwszym półroczu 2018 roku zanotowano wzrosty sprzedaży niemal we wszystkich segmentach operacyjnych grupy. Największe wzrosty były w segmentach: urządzeń do topienia, odlewania próżniowego metali i stopów specjalnych (+91 %), pieców atmosferowych (+48%), pieców próżniowych (+13%) oraz w segmencie aftersales (+9%). Wzrosty te skorygowane zostały przez duży spadek sprzedaży pieców do obróbki cieplnej aluminium i CAB (-50%)” – napisano w raporcie.

Sytuacja na wykresie

Notowania o poranku rosną o ponad 5%. Szersze spojrzenie na wykres pokazuje jednak, że niewiele to znaczy. Cena od początku bieżącego roku porusza się w konsolidacji widocznej na wykresie tygodniowym. Dopiero wybicie z niej może wskazać dalszy kierunek ruchu ceny.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here