Naga MarketsSEC opóźnia zatwierdzenie funduszu opartego o BitcoinaW czwartek media obiega informacja o tym, iż po raz kolejny Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (ang. SEC) opóźniła decyzję w sprawie zatwierdzenia pierwszego bitcoinowego funduszu typu ETF. Regulator podaje na swojej stronie informacje o tym, organ potrzebuje więcej czasu na ocenę tego projektu. W ciągu ostatnich lat Komisja otrzymała wiele podobnych propozycji.

  • Komisja Papierów Wartościowych i Giełd opóźniła decyzję w sprawie zatwierdzenia funduszu opartego na BTC
  • W ostatnich latach organ dostał wiele podobnych propozycji do wprowadzenia na rynek
  • SEC stara się zrozumieć, czy proponowany ETF będzie podatny na manipulację
  • Więcej podobnych i ciekawych artykułów znajdziesz na stronie głównej Comparic.pl

Do SEC wpływa kolejna propozycja funduszu opartego o BTC

Na rynek wpływa informacja o tym, iż do Amerykańskiej Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) wpłynął kolejny wniosek z prośbą o zatwierdzenie funduszu opartego o bitcoina. Choć wniosek wpłynął już przed paroma tygodniami – organ nadzorczy opóźnia wydanie ostatecznej decyzji – wydając oficjalnie oświadczenie w tej sprawie.W nim również czytamy, że opóźnienie wynika z faktu, iż SEC stara się zrozumieć, czy proponowany ETF będzie podatny na manipulację i czy pojedynczy uczestnik rynku będzie miał “możliwość kupna lub sprzedaży dużych ilości bitcoina bez znaczącego wpływu na rynek” – napisano w komunikacie.

wykres Kurs BTCUSD H4 17.06.2021
Kurs BTCUSD H4 17.06.2021

To już drugi raz od kwietnia, kiedy komisja opóźnia decyzję w sprawie proponowanego ym razem przez VanEck ETF & Mutual Fund Manager produktu bitcoinowego, kiedy to stwierdziła, że potrzebuje więcej czasu na ocenę propozycji. W środę regulator ponownie opóźnił swoją decyzję, tym razem prosząc o więcej szczegółów na temat tego, czy powinien pozwolić produktowi na handel na rynkach publicznych.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here